Як більш ефективно качати грудні м’язи?

Як ефективно качати грудні м’язи?Груди – та частина тіла, в ефективній розбудові якої зацікавлені всі бодібілдери. Грудні м’язи зовсім не важко розвивати, а тому багато спортсменів починають тренувати спочатку саме груди.

Для грамотного й ефективного розвитку грудей необхідна строго продумана стратегія тренувань, адже саме вона здатна забезпечити максимальну віддачу від Ваших зусиль.

Стратегія силового розвитку грудей в обов’язковому порядку повинна містити такі компоненти:

Сприятливий психологічний настрій

Жим до повного упору в кожному сеті

Максимальна інтенсивність тренувань

Ефективне відновлення

Психологічний настрій – основа основ, з якої починається будь-який тренінг грудних м’язів. Адже тільки правильний настрій дозволить Вам поступово збільшувати навантаження на груди, що посприяє їх якнайшвидшому розвитку. В принципі, не має особливого значення, з якого рівня навантаження Ви почали тренування. Важливі лише умови періодичного підвищення цього рівня до більш високого. Рух до прогресу має стати Вашою метою і лише тоді можна відчути дійсно вагомий результат. Ефективно і швидко розвинути груди м’язи допоможе завзятість, чітке прагнення до мети і максимальна зібраність.

Іншим важливим чинником при тренуванні грудних м’язів є частота та інтенсивність вправ. Ключову роль відіграють кількість сетів і, звичайно ж, вага що піднімається. На кожному тренуванні необхідно працювати над собою до повної відмови. Це означає, що протягом сету необхідно тренуватися максимально інтенсивно і до повного завершення. Тобто, по закінченню сету не повинно залишитися жодної частини незавершений повторень. Ця умова також є однією з ключових для дійсно повноцінного розвитку грудей.

Важливою деталлю тренувань є наявність напарника. Здавалося б, багато атлетів  тренуються самостійно, проте є проста схема, що пояснює наявність напарника як необхідність. Коли Ви робите жим лежачи, по закінченню тренування напарник повинен допомогти Вам поставити гриф на стропи. Якщо Ви в змозі зробити це самостійно, значить, Ви не допрацювали вправу до абсолютної відмови.

Ефективний розвиток грудних м’язів потребує інтенсивних тренувань. Досить багато спортсменів вважають, що інтенсивність їх роботи завжди на максимумі. І дуже часто це виявляється не так. Проблема в тому, що велика кількість бодібілдерів плутають поняття інтенсивності і важкості тренінгу. Кожна людина, що тренується тривалий час працює важко. Проте слід розуміти, що коли така людина лише розпочинала тренуватись, то тренування також були важкими, хоча навантаження було менше теперішнього в кілька разів. А ще через кілька років тяжкість тренувань стане набагато більше сьогоднішньої. Ось тут і криється суть поняття інтенсивності. Воно полягає в постійній підтримці високої якості кожного підходу на протязі абсолютно всіх вправ. Інтенсивність не залежить від якісного результату минулого тренування. Іноді краще рідше тренувати грудні м’язи, ніж робити це часто, але з меншим коефіцієнтом збільшення навантаження. Інтенсивність безпосередньо виникає від постійної незадоволеності досягнутим результатом, який Ви постійно і наполегливо намагаєтесь підвищити. При бажанні можна строго обмежити число сетів, намагаючись укластися в наявні. Це дозволить відчути гостре відчуття необхідності, а тому інтенсивність значною мірою підвищиться.

Не існує певного алгоритму, за яким можна було б розрахувати точну кількість сетів. Для ефективного розвитку грудей необхідний високий рівень інтенсивності, який повинен постійно оновлюватися. Якщо Ви тренуєтеся часто і важко, але все ж не досягаєте максимальної інтенсивності, цілком можливо, що зусилля пропадуть дарма. Однак якщо сетів менше, але викладка на 100% – будьте впевнені, результат не змусить себе чекати!

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.