Аналіз на основі щоденника тренувань.

Аналіз на основі щоденника тренуваньПродовжуємо нашу серію публікацій про користь щоденника тренувань під час тренувального процесу. Сьогодні ми дізнаємось, як правильно проаналізувати свої заняття за допомогою записів у тренувальному щоденнику.

Багато професіоналів радять писати у щоденник тренувань абсолютно все. Це, мабуть, має сенс якщо ви вирішили стати серйозним спортсменом змагального рівня, тому що це дозволить вам займатися дуже глибоким аналізам вашої програми і вашого прогресу в майбутньому. Однак, пам’ятайте, що основне завдання тренувального щоденника – стимулювати вас на досягнення нових робочих ваг у вправах! Все інше не так важливо , як це.

Багато додатково занотовують антропометричні дані у свій персональний щоденник тренувань. Можна вимірювати раз на місяць розміри грудної клітини, талії, шиї, біцепса на обох руках, і розміру ваших стегон і ніг. Гірше від цього не буде.

Доброю ідеєю є створення позначок про підходи і вправи в процесі їх виконання. Наприклад, виконали бруси після жиму вузьким хватом і зрозуміли, що груди забиваються набагато сильніше, ніж трицепс. Робимо позначку на полях, наприклад – «Бруси на тріц. Не працюють – забиті грудні». На наступному тренуванні, побачивши позначку, ви після жиму вузьким хватом зробите серію підходів на біцепс і тільки потім повернетеся до тренування трицепса на брусах. Думаю, основна ідея подібних позначок для вас стала зрозуміла.

Крім прогресії навантажень, тренувальний щоденник дає вам унікальну можливість для аналізу. За допомогою нього ви можете удосконалювати свою тренувальну програму залежно від того, що працює, а що ні.

Буває так, що ви опинилися в стані застою. Щоб з нього вийти потрібно знати як. Для цього, перше що ви робите – це берете свій тренувальний щоденник і дивитесь що на вас ефективно працювало, а що ні. Шукайте причини застою або причини «проривів». Наприклад, ви звернули увагу, що зараз прогрес у жимі лежачи йде набагато повільніше, ніж був 5 місяців тому. Раніше ви могли легко додавати по 2 кг. на кожному тренуванні, а зараз навіть 1 кг. для вас – важко. Дивіться, що тоді в тренуваннях було інакше і побачите, що тоді після жиму ви робили три підходи на брусах. Цілком можливо, що ефективність попередньої програми була краще саме через цей нюанс. Пробуйте та спостерігайте.

Або інша ситуація, вам потрібно повернуться до тяги штанги в нахилі, яку ви 3 місяці не виконували (замінили на тягу гантелі однією рукою). Які ваги ви брали в тязі штанги у всіх робочих підходах вам підкаже тренувальний щоденник, так само як і те, чи стали ви сильнішим чи ні. Загалом, щоденник допомагає вам сконструювати більш відповідну персональну програму з високим ККД.

Цілком припустимо , що ви будете робити помилки (вибирати не ефективні вправи або робити їх в не ефективному обсязі чи формі), що цілком припустимо. Головне, щоб ви побачили ці свої помилки і виправили їх. А зробити це можна найчастіше тільки під час глибокого аналізу тренувального процесу, за допомогою персонального щоденника тренувань. Ви щось пробуєте і спостерігаєте на результат. Якщо рішення було помилковим, знову щось міняєте. У кінцевому рахунку, ви завжди будете рухаєтись вперед, навіть якщо робили щось не вірно.

Нагадуємо, що на нашому сайті у вас є унікальна можливість замовити вже готовий, грамотно складений персональний щоденник тренувань. Просто перейдіть за посиланням – Замовити щоденник тренувань.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Аналіз на основі щоденника тренувань.: Один коментар

  1. Статья очень хорошая. Думаю что надо попробовать таки наконец вести свой дневник тренировок….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.