Як правильно робити заміри м’язів.

Заміри м'язів правильноКожен спортсмен, будь це бодібілдер, пауерліфтер чи звичайна людина, яка займається переважно в домашніх умовах, хоче знати як саме міняється його тіло, чи вправи що він виконує йдуть на користь, або навпаки не приносять ніяких результатів. Одним з методів такого контролю – це робити заміри м’язів певних частин свого тіла. В цій статті поговоримо про те, як правильно робити заміри м’язів, як часто і коли саме.

Заміри м’язів – це найбільш ефективний засіб для самоконтролю в бодібілдингу, який дозволяє фіксувати зміни в м’язовому об’ємі за певний звітний період. Заміри м’язів необхідно робити регулярно і обов’язково записувати результати цих замірів в спеціальний персональний щоденник тренувань.

Рекомендується робити заміри м’язів раз, а то й два рази на місяць. Заміри в основному робляться звичайною мірною стрічкою, яку використовують для своєї роботи кравці.

Заміри проводяться таким чином:

Замір шиї: Голову слід тримати чітко прямо, вимірювати необхідно серединну поперечну лінію шиї.

Замір грудної клітини: Спочатку вдихніть якомога глибше, прийміть положення “вільно”, зробіть перший замір, потім глибоко видихніть і зробіть другий замір. Міряти необхідно грудні м’язи на рівні сосків. Руки повинні бути вільно опущені уздовж тіла.

Замір руки: Тут також потрібно провести два заміри. Спочатку згинаємо руку, напружуємо м’язи, міряємо найбільш широку окружність біцепса. Потім розслабляємо м’язи, опукаємо руку і  міряємо по середині біцепса.

Замір талії: Міряємо у найвужчому місці талії, по прямому м’язу живота.

Замір стегна: Тут заміри проводимо безпосередньо під м’язами сідничних м’язів.

Замір гомілки: Міряємо у найширшій частині литкового м’яза.

Міряти необхідно і інші частини тіла, на схемі показано основні частини тіла, де необхідно проводити заміри:

Де  робити заміри м'язів

Де правильно робити заміри м’язів

Потрібно сказати, що протягом дня результати замірів будуть дещо відрізнятись, оскільки вранці, коли ви прокидаєтесь після сну, ваша рука буде дещо більшою, ніж вдень, після обіду. Також на ваші розміри певним чином впливає і температура навколишнього середовища,  зазвичай руки дещо більші у жаркі дні і трошки менші в прохолодні.

Підводячи підсумок, написаному вище, рекомендується проводити заміри завжди в один і той же час дня, найкраще це робити вранці.

Заміри м’язів – це дзеркало вашої результативності та ефективності тренувальної програми. Проводьте їх регулярно, щоб ви змогли оперативно відстежити всі зміни своєї статури і підібрати для себе максимально ефективну програму тренувань.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.