Арнольд Шварценеггер – Єдина дорога до успіху.

Арнольд Шварценеггер - Єдина дорога до успіхуНовачки у бодібілдингу часто запитують: «Навіщо потрібні всі ці нескінченні методики? Мені здається, вони тільки ускладнюють бодібілдинг! Невже немає одного-єдиного, найкращого, суперефективного комплексу на масу?»

Зрозумійте журналістську братію: їм важливо вселити вам, що побудова мускулатури повсякчас складається з розгадування таємниць. Якщо ви повірили, значить, ви у них на гачку. Тоді ви почнете купувати журнал за журналом, купуючись на крикливі заголовки – «Секрети професіоналів, приголомшливі результати!», «Нова харчова добавка, фантастичне зростання м’язів!»…

Від кожного нового номера ви будете чекати тієї самої головної сенсації, яка допоможе вам відразу перетворитися в Геркулеса, тоді як справжня правда бодібілдингу страхітливо нудна – це надзвичайно важка виснажлива праця, тільки і всього. Більш легкі методи, чарівні біодобавки, найкоротші «секретні» шляхи, «зрізання кутів» за рахунок якихось суперкомплексів – все це пастки для дурнів.

Я говорив раніше і повторю знову: всі вправи ефективні, якщо вкладати в них душу. Звичайно, одному більше підходить одне, а іншому – щось інше. Багато що залежить від вихідної генетики, вольових здібностей, співвідношення швидких та повільних м’язових волокон, віку, статі і так далі. Але все-таки загальні правила також існують.

Новачкам і просунутим раджу сконцентруватися на базових, комплексних вправах. Присідання, станова тяга і жим лежачи не ізолюють окремі м’язи, а навантажують кілька груп відразу. Ясно, що виконувати їх важче, але це якраз те, що потрібно на початковому етапі тренінгу.

Поки ваше основне завдання – набір маси, робіть вправи з вільними обтяженнями (гантелі і штанга). Не захоплюйтеся блоками та тренажерами. Я не знаю ні одного класного культуриста, який побудував би свою мускулатуру тільки на тренажерах. Сумніваюся, що ви станете першим виключенням з правила. Щоб стати великим, треба насамперед стати сильним. Як Франко Коломбо і деякі профі (Едді Робінсон, Майк Франкос), я починав тренуватися по пауерліфтерским канонам.

Що підійде сусідові, може не підійти вам. Вибирайте вправи самостійно, шляхом проб і помилок. А для цього треба робити всі вправи «за списком» – це єдиний спосіб всебічно розвинути мускулатуру. До того ж, ви самі почнете відчувати, що для вас добре, а що – так собі.

І нарешті: забудьте про «секретні супервправи» і «найкоротші шляхи»! Відразу налаштуйтеся на важку роботу. Так, буде важко. Але максимальний результат вимагає максимальних зусиль. З цього життєвого правила не існує винятків!

І на закінчення – хороша відео мотивація з Арнольдом:

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.