Інтенсивність тренування. Час відпочинку між підходами.

Як правильно вибрати час між підходамиІснує дуже не просте питання, яке часто викликає багато суперечок серед бодібілдерів – інтенсивність тренування. Насправді, в цьому питанні, іноді практика йде в розріз з теорією. Так, наприклад, існує правило, за яким пауза між підходами не повинна бути більше 2 – 3 хвилин, приблизно стільки ж між вправами. Але по суті справи, “інтенсивність тренування” толком ніхто не пояснює і, чим більше атлети намагаються розібратись в цьому питанні, тим більше схиляються до думки, що ці цифри просто напросто закріплені практикою і не більше.

В принципі, в аеробному тренінгу все зрозуміло, але в силовому? Як ми знаємо, в силовому тренінгу, ми працюємо на гіпертрофію м’язових волокон. Ми підходимо до приладу, робимо вправу, потім відпочиваємо. Якраз відпочинок і визначає інтенсивність тренування (зараз ми говоримо саме про це, а не про інтенсивність в плані робочих ваги). Що відбувається під час такого відпочинку? Відновлюються запаси креатинфосфату і глікогену. Якщо перший відновлюється швидше, то глікоген-повільніше. Крім того, утилізується молочна кислота. При великій концентрації молочної кислоти відмова м’язів настає не із за мікротравм, а з за закислення. А ми працюємо саме на мікротравми. Таким чином, інтенсивність тренування в силовому режимі не повинна бути занадто високою, щоб не закислити кров і дати частково відновитися до глікогену. Якщо це маленькі м’язи (біцепс, передпліччя), то тут перерва може бути і 2 хвилини, а якщо ж це присідання, то хвилини 3-4 на відпочинок вам знадобляться. Є думка, що інтенсивність тренування в силовому режимі, а точніше відпочинок, визначається лише необхідним часом для відновлення сил. Але потрібно пам’ятати, що тренування повинні охоплювати годину часу або трохи більше. Так що занадто тривалий відпочинок – це зовсім не варіант.

Що стосується аеробного тренінгу, з великою кількістю повторень (12-15), то інтенсивність тренування тут дуже висока і відпочинок між підходами зводиться до мінімуму.

Ну от і все. Думайте, думайте і ще раз думайте.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.