Роль голови у присіданнях зі штангою.

Присідання зі штангою - положення головиВсі ми знаємо, що присідання зі штангою на спині можуть досить суттєво травмувати поперек. Причиною травми найчастіше стає порушення техніки виконання вправи. Давайте у цій статті повторимо про правила безпеки при виконанні присідань.

Отже, ступні. Ставте їх на ширину плечей, при цьому носки обов’язково розвертайте трішки назовні. Спину тримайте  прямою. Щоб полегшити собі це завдання, напружте прес і наповніть повітрям груди. Гриф штанги повинен знаходитись низько, саме на ваших трапеціях, а не на плечах.

Виконуючи присідання, відводьте таз назад, немов сідаєте на невидимий стілець. Присідайте на повну поверхню ступень. Голову ні в якому разі не опускайте і не задирайте, дивіться строго прямо перед собою.

Прочитали? А тепер скажіть, яка умова головна? Ні за що не здогадаєтеся! Голова! Згідно з останніми дослідженнями, положення голови є критичним фактором, який визначає безпеку вашого попереку.

Вчені обвішали різними датчиками атлетів, за плечима яких був рік присідань зі штангою. Потім цих атлетів попросили виконати присідання з вагою 25 відсотків від разового максимуму. При цьому спочатку атлети дивилися перед собою, потім в підлогу і, нарешті, в стелю. Дослідники за допомогою датчиків фіксували основні фактори травми попереку, а саме, кут згину тазостегнових суглобів і нахил хребта в нижній позиції. Чим більшим було те й інше, тим вище була ймовірність травми. Виявилося, що при погляді у підлогу, кут згину тазостегнових суглобів виростає на 8 відсотків! А нахил хребта – на 2 відсотка!

Отже, можна зробити висновок – завжди контролюйте правильність техніки при виконанні присідань, але особливо слідкуйте саме за головою. Нахил голови – прямий шлях до травми попереку. Хоча вчені не знайшли різниці між прямим поглядом і поглядом, спрямованим вгору, вони рекомендують лише класичну пряму позицію голови. Якщо ви піднімете під час присідань зі штангою підборіддя, то можете розтягнути м’язи шиї. До того ж погляд у стелю загрожує і втратою рівноваги.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.