Натуральний бодібілдинг. Прогресуємо без стероїдів.

Натуральний бодібілдинг.Багатьом атлетам, які коли-небудь відвідували тренажерний зал, має бути знайома така ситуація: людина приходить і починає займатися за програмою якого-небудь чемпіона, яку вона вичитала на сторінках модного журналу, тренується багато годин підряд, виконує велику кількість різних вправ і все одно не бачить потрібного результату. А все тому, що ці модні чемпіонські програми пишуться професіоналами для професіоналів і атлетові любителю ніяк не підходять. Ну так що ж робити?

Для початку варто зрозуміти, що тренування натуралів істотно відрізняється від тренування професійних бодібілдерів, і будується на трохи інших принципах. Головна відмінність у тому, що професійні спортсмени використовують потужну фармакологічну підтримку. Ну а що ж робити нам, простим любителям спорту, у яких немає ні бажання ні грошей для того, щоб приймати спортивну фармакологію? За весь час розвитку бодібілдингу встановлено декілька простих правил, дотримання яких допоможе вам постійно прогресувати.

Прогресія навантажень через збільшення робочих ваг.

Необхідно забезпечити постійний ріст силових показників. Саме на ньому ви повинні сконцентруватися, щоб домогтися успіху в натуральному бодібілдингу. Для того, щоб наші м’язи росли їх потрібно постійно навантажувати, піддавати їх впливу все більшого і більшого стресу. Як тільки зростання робочих ваг припиняється, наші м’язи припиняють відгукуватися ростом на навантаження, так як воно стає для них звичним і необхідності адаптуватися до них більше немає.

Циклювання навантаження.

Безумовно, весь час лінійно підвищувати навантаження не вийде. І рано чи пізно робоча вага зупиниться. Цей стан прийнято називати застоєм або тренувальним плато. Багато хто в такому випадку продовжують лізти зі шкіри геть, намагаючись все-таки подолати заповітну вагу. Але це дуже виснажливо, та й вагу в такому випадку ви візьмете дуже не скоро.

Куди краще в такій ситуації буде вдатися до циклювання навантаження. Найпростіший і в той же час самий ефективний варіант циклювання виглядає так: ви знижуєте робочу вагу у всіх вправах до 70-80% від ваги, на якій ви застрягли і планомірно протягом 8-10 тижнів підвищуєте її так, щоб до кінця циклу ваша робоча вага становила 105-110% від початкової. Коли цикл закінчується – починається новий. І так весь час. Суть полягає в тому, щоб трохи «розслабити» свої м’язи, а потім, поступово підвищуючи робочу вагу, за інерцією все-таки подолати критичну точку своїх можливостей. І це дійсно працює і працює непогано.

Повноцінний відпочинок.

За великим рахунком, спортсмен, який приймає стероїди, як раз і відрізняється тим, що йому потрібно набагато менше відпочинку, як між тренуваннями, так і між підходами. Завдяки тому, що відновлювальні процеси йдуть у нього набагато швидше і потужніше, тому він може тренуватися довше, частіше й інтенсивніше. А у натуралів у випадку занадто довгих частих тренувань дуже швидко може настати стан перетренованості. Тому їм не можна проводити більше трьох-чотирьох тренувань на тиждень. Тривалість тренування повинна бути не більше години, кількість вправ на тренуванні вибирати достатню, але не велику, кількість повторень у підході помірне – у середньому 5-8, відпочинок між підходами не менше двох хвилин. Сторонні навантаження поза тренажерним залу бажано зовсім виключити.

Харчування.

Харчування – одна з найважливіших складових успіху в нашій справі. Важливо забезпечити собі надмірну калорійність. Для цього потрібно стежити за тим, щоб кількість калорій спожитих вами була більшою, ніж кількість калорій, яка вами витрачається. Зрозуміло, що ці калорії потрібно отримувати з якісних продуктів, що містять складні вуглеводи. Це крупи, каші, макарони, приготовані з твердих сортів пшениці, картопля. Бажано готувати ці продукти з мінімальною кількістю жиру, якщо ви не хочете разом з м’язами відростити собі ще й здоровенний живіт. Дуже важливо споживати достатньо білка (не менш двох грам на кілограм вашої ваги в день), щоб будівельного матеріалу для ваших м’язів завжди вистачало. Так що налягайте на рибу, м’ясо, яйця і молочні продукти. Харчування має бути частим, що не менше п’яти прийомів їжі в день.

Ось і все. Дотримання цих нескладних принципів разом з волею і цілеспрямованістю допоможе вам досягти хороших результатів навіть без застосування стероїдів. Вдалих тренувань!

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.