Як правильно підібрати атлетичний пояс.

Як правильно підібрати атлетичний поясПісля деякого часу, коли набравшись досвіду у силовому спорті, збільшивши робочі ваги, вам бажано додати у свій тренувальний арсенал атлетичний пояс. Цей незамінний атрибут здатний забезпечити додаткову підтримку м’язам корпусу при роботі з великими вагами і є вірним супутником атлета під час тренувань у залі.

Тут ми розповімо про те, як правильно вибрати якісний атлетичний пояс. Адже від якості поясу залежатиме комфорт тренувань, термін служби і, звичайно ж, ефективність всього тренування.

Перше, на що слід звернути увагу – це тип поясу, який визначається його формою. Існують пояси, що розширені у спинній частині, а також ремені з постійною шириною. Останні навіть дещо ширші. Перші використовуються переважно у вправах, пов’язаних зі згинанням тулуба вперед, власне, для цих цілей передня частина поясу викроюється набагато вужче задньої. Другі призначені для силових вправ з прямим корпусом – широка передня частина перешкоджає нахилу корпуса вперед. Зазвичай такі ремені застосовуються у важких присіданнях і становій тязі. Оскільки в залі доводиться виконувати вправи різного характеру, то в ідеалі потрібно мати в розпорядженні два типи атлетичного пояса. Зупиняючи вибір на якомусь одному з них, для занять бодібілдингом слід вибирати пояс, який є ширший в спинній частини, а для пауерліфтингу – однаково широкий з усіх боків.

Друге, що потрібно обов’язково врахувати при виборі – це розмір поясу, тобто його обхват у талії. Для цього потрібно приміряти пояс або зняти заздалегідь мірку сантиметром. Бажано, щоб в застібнутому положенні пряжка припала на середній ряд отворів фіксації. Цілком можливо, що через деякий час доведеться затягнути або розслабити пояс на одне-два ділення. Визначаючись з розміром, не варто поспішати – важливо, з великою силою затягнувши пояс, з’ясувати чи підходить його довжина. Зрештою, пояс буде служити тільки вам і помилка в розмірі буде зовсім не доречною.

По-третє, важливо звернути увагу на матеріали, з яких виготовлений атлетичний пояс. Тут принципове значення має міцність ременя на розрив. В даний час випускаються ремені з натуральної шкіри, із шкірзамінника і синтетичних матеріалів. При виборі того чи іншого матеріалу потрібно оцінити термін служби ременя і міцність його фіксуючого елемента. Наприклад, якісна натуральна шкіра служить довше, ніж аналоги з її замінників, хоча останні і коштують трохи дешевше. Пояси з синтетичних матеріалів, як правило, забезпечені застібкою на липучках і підходять для використання у вправах з незначним навантаженням в цій області. Перевіреною класикою були і залишаються ремені з отворами для двох зубів застібки. Для збільшення терміну служби бажано, щоб отвори були забезпечені металевими клепками.

Термін життя атлетичної пояса також залежить від його багатошаровості – якісні пояса виконуються з трьох і більше шарів, прошиваються водовідштовхувальними капроновими нитками.

По-четверте, потрібно з’ясувати гнучкість і комфортність пояса. Наприклад, атлетичні пояси з декількох шарів натуральної якісної шкіри і прошиті зигзагоподібним малюнком дуже легко приймають потрібну форму тулуба і довго служать. При виборі більш економічних варіантів зі шкірозамінника і синтетики також варто взяти до уваги всі перераховані достоїнства і недоліки. Головне – це пам’ятати, що атлетичний пояс виконує важливу функцію під час вправи. І з цієї причини важливіше, щоб він був виготовлений з дотриманням всіх пропонованих до нього вимог, на останньому місці з яких стоїть зображений на ньому лейбл і забарвлення пояса.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.