Як «вижити» без спортивних харчових добавок?

Можна обійтися без спортивних добавокЗайматися бодібілдингом зараз стало значно легше, ніж, скажімо, років п’ятдесят-сімдесят тому і в цьому немає жодного сумніву. Зараз різноманітні компанії -виробники пропонують незліченну кількість харчових добавок, які покликані полегшити вам будівництво тіла вашої мрії.

Але життя – штука непередбачувана. Що робити, якщо терміново потрібно їхати у відрядження, а можливості зібрати цілу валізу харчових добавок немає? Або ж відрядження повинно бути коротким і брати з собою велику сумку незручно і непотрібно?

Не варто забувати, що спортивні добавки не є обов’язковою частиною вашого раціону. Так, вони дійсно суттєво полегшують життя бодібілдера або шанувальника фітнесу, але одночасно вони не є абсолютно необхідним елементом вашого харчування. Всі макро і мікронутрієнти, які ви отримуєте з добавок, ви можете легко отримати і зі звичайної їжі.

Як відомо, спортивні дієтологи рекомендують отримувати 90 відсотків усіх необхідних елементів харчування з натуральної їжі, і лише невеликий відсоток доотримувати з добавок, мультивітамінів та протеїнових порошків. Ми сподіваємося, що після того, як ви прочитали це, вам стало легше. Давайте ж розберемося, як ви можете забезпечити себе всім необхідним, не запасаючись цілої батареєю баночок і коробочок.

Насправді, це навіть легше, ніж ви думаєте. Натуральна, оброблена по мінімуму їжа, може забезпечити вас необхідною кількістю швидко засвоюваних BCAA. Мова, звичайно ж, йде про натуральні джерела білка, такі як яйця, сир, нежирне м’ясо риби і птиці.

Але не варто забувати, що амінокислоти – це далеко не все, що необхідно вашому організму і вашим м’язам. Що допомагає нам відчувати насичення і регулювати правильну роботу гормональної системи? Звичайно ж, жири. Якщо ви хочете рости великим і красивим, то вам варто потурбуватися про прийомом адекватної дози «потрібних» жирів.

Їжте порцію риби, наприклад лосося на обід, і ви забезпечите себе таким корисним риб’ячим жиром і вітаміном D.

Шпинат стане хорошою «добавкою» до вашого лосося, яка дозволить нормалізувати кислотність і лужний баланс вашого організму. Що ж на рахунок десерту? Шоколадне молоко – це не лише дитяче «пустощі», але і заміна коктейлю, який ви звикли пити після тренувань. 500 грамів шоколадного молока містить 66 грамів вуглеводів, 16 г білка. Не так вже й погано, чи не так? А вже як смачно!

Не варто забувати і про енергетики. Чашка кави об’ємом в 250 грамів містить 100 мг кофеїну, який дасть вам енергію. Холодна кава вариться удвічі більш міцнішою, щоб компенсувати додавання льоду, який розбавляє напій.

Проявивши трохи винахідливості і фантазії, а також володіючи деяким багажем знань по дієтології та складу продуктів, ви зможете забезпечити собі пристойне харчування без харчових добавок. Важливо лише уважно читати етикетки продуктів і не лінуватися купувати їжу про запас.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.