Кардіо – до чи після?

Кардіо - до чи післяКоли виконувати  кардіо вправи? До чи після силового тренування? Проста логіка підказує, що кардіо вправи краще виконувати після силових вправ, інакше втомишся, і силовий тренінг піде нанівець. Є й більш серйозний аргумент. Кардіо змусить м’язи витратити запаси глікогену. А це означає, що на силове тренування вам буде вкрай не вистачати енергії. Все закінчиться аварійним викидом кортизолу, гормону, який, як відомо, отримує енергію напряму з м’язової тканини, руйнуючи її. У підсумку таке тренування призведе до падіння м’язової маси.

А ось ще одне міркування. Оскільки ваші м’язи після силового тренування витратили всі запаси глікогену, організм з першої хвилини кардіо-сесії почне витрачати жирові запаси. Так що кардіо вправи після силового тренування матимуть ще й значний жироспалюючий ефект.

Проте, свої аргументи мають і прихильники попередньої аеробіки. Щоб встановити істину, японські вчені порівняли рівень гормону росту в крові у культуристів, які виконували кардіо вправи до і після силового тренінгу.

Перед початком експерименту дослідники виміряли рівень гормону росту в крові у атлетів у стані відпочинку.

Після тренування, коли кардіо вправи йшли першим номером, рівень гормону росту підвищився на 500%! Здавалося б, здорово! Однак після другого тренування, коли культуристи почали з силових вправ, рівень гормону росту підскочив ще вище – на 1600%!

Прочитайте та запам’ятайте:

Висновок дослідників простий: якщо ви качаєте масу, виконуйте кардіо вправи після силового тренування. Підвищення секреції гормону росту відіграє вирішальну роль у справі росту м’язів. Що стосується виконання кардіо вправ до силових вправ, то користь такого прийому досить сумнівна.

Автор Тім Шетт, доктор фізіології.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.