Правила силового тренування.

Правила силового тренуванняДавайте ще раз пригадаємо основні правила силового тренування. Викладаємо їх у досить спрощеній формі, для легшого сприйняття. Новачкам в бодібілдингу читати статтю обов’язково! Всім іншим теж буде корисним ознайомитись з правилами тренування, оскільки даний звід правил є непорушним для всіх видів силового тренування, незалежно від стажу спортсмена.

Перед початком тренування завжди необхідно проводити розминку. Вона включає активні фізичні рухи і невелике аеробне навантаження протягом 5 – 10 хвилин. Аеробні навантаження повинні підвищити частоту серцевих скорочень, щоб уникнути різкої зміни режиму роботи серця. Що стосується вправ, то вони теж прискорюють кровотік. Гаряча кров проникає в м’язи і суглобові тканини і тим самим їх розігріває, підготовляє до майбутніх важких навантажень. А це принципово важливо. Суглобові тканини нагадують за своїми властивостями дитячий пластилін. Чим вище їх температура, тим вони еластичніші. Тим самим знижується ризик травми суглобів.

Ніколи не тренуйтеся більше двох днів підряд. Для любителя це непосильне навантаження. М’язи повинні мати час для відпочинку і відновлення.

Величина ваги не є у бодібілдингу самоціллю. Так що всякі хитрощі, що допомагають підняти велику вагу, наприклад ривки, допомога всім тілом, чітинг, тощо, не пришвидшать ваш успіх. Вправи потрібно робити повільно і точно, щоб силове навантаження припало саме на робочий м’яз, а не розпорошилося по всій мускулатурі. Успіх зумовлює прицільний, точковий вплив на м’яз.

Знайте, не кожен тренажер і не кожна вправа вам підходить. Як-не-як, ті ж самі тренажери виготовлені під атлетів середнього зросту. А якщо ви вище або нижче? Те ж саме з вправами. У кожного з нас своя тіло будова, свої індивідуальні особливості. Наприклад, високій людині досить важко присідати. У багатьох рух в суглобах обмежено багаторічною сидячою роботою. Якщо при виконанні вправи ви відчуваєте хоча б незначний біль у суглобах, відразу ж припиніть виконання вправи. Попросіть інструктора в залі підібрати вправі безпечну заміну. Пам’ятайте, незамінних вправ у бодібілдингу немає.

Вправи виконуйте з правильною технікою, інакше існує високий ризик травмуватись.

Не забувайте дихати під час виконання силових вправ, керуйтеся простим правилом «видих на зусилля».

Пийте стільки води, скільки вам хочеться. Особливо якщо сильно потієте. Втрата рідини призводить до загустіння крові, а таку кров серцю куди важче проштовхувати по кровоносних судинах. Це по-справжньому небезпечно, якщо у вас за плечима багато років фізичної бездіяльності. Перед тренуванням не варто пити каву, колу і так звані енергетичні напої. Всі вони викликають активне зневоднення організму, а значить, підвищують ризик серцевого нападу на тренуванні.

Різка і несподівана зупинка тренування призводить до того, що кров залишається в м’язах, і організм не може рівномірно перерозподілити її до інших органів. Все це дуже шкідливо для кровообігу і підвищує навантаження на серце. Тому кожне силове тренування обов’язково завершувати так званою заминкою – кількома вправами, які переводять тіло з робочого режиму в спокійний, буквально «остуджують» його. Заминкою може бути повільний біг, що переходить у ходьбу і розтяжка. Загальна тривалість заминки не повинна перевищувати 5-10 хвилин, інакше це втомить організм ще більше.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Правила силового тренування.: Один коментар

  1. Стаття називаэться Правила силового тренування … а про це ні одного слова. Про любе тренування те саме можна написати. Пише хто хоче??? може шось напишу…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.