Присідаємо в бинтах. Техніка бинтування коліна.

Бинтування колінаБинти є одним з найнеобхідніших елементів екіпіровки пауерліфтера і бодібілдера. При правильному використанні бинти дають масу переваг, серед яких: підвищена температура колінного суглоба (це покращує кровопостачання і покращує змащення поверхонь усередині суглоба), поліпшена стійкість в колінному суглобі (це дозволяє коліну працювати в нормальному положенні і витримувати більшу вагу), поліпшення силових показників, тощо.

Основна функція бинтів – захист колінних суглобів від травм. Крім цього при виконанні присідань бинти допомагають вставати. Допомога залежить від техніки руху, а також від якості і типу бинтів.

Після ремня, бинти повинні бути другим елементом інвентарю, який використовується у тренажерному залі.

Бинти для колін – це вид захисної екіпіровки, який прийшов з важкої атлетики, але був дещо модернізований. Ще штангісти помітили, що використання наколінників або еластичних бинтів на колінах зменшує ймовірність травматизму колінних суглобів і полегшує присідання.

Давайте подивимося, як працюють бинти:

По-перше, вони знімають частину навантаження зі зв’язок коліна і зводять можливість травмування до мінімуму. Чим жорсткіше будуть намотані бинти, тим нижча ця ймовірність.

По-друге, бинти полегшують виконання присідань за рахунок своїх еластичних якостей. Вони стискуються і розтягуються як пружини, теоретично дозволяючи підняти більшу вагу.

Існує і третя перевага бинтів, яка визначається комбінацією перших двох. Якщо бинти використовувати у тренуваннях, значно підвищується їхня інтенсивність, оскільки відсутній страх травмуватися і можна працювати з більшими вагами, що призводить до зростання результатів у присіданнях.

Виходячи з вищесказаного, можна зробити висновок, що чим тугіше будуть намотані бинти, тим більший ефект вони дадуть. Хоча і тут потрібна «золота середина», інакше занадто тверді бинти здатні передавити і травмувати зв’язки, артерії, тощо

Вибір бинтів залежить від самого спортсмена, від його індивідуальних бажань. Але потрібно сказати, що зазвичай з підвищенням майстерності всі атлети починають використовувати більш жорсткі бинти. Такі бинти можуть додавати до результатів у вправах від 10 до 30 кг. У присіданнях – це вже не просто теорія, а практичні показники.

Бинти на коліна використовуються для створення опору згинанню ноги, це аналогічно стиску потужної пружини при присіданні. Віддача бинтів дозволяє атлетові справлятися з більшою вагою.

При використанні бинтів потрібно враховувати наступні ключові моменти:

Використовуйте бинти хорошої якості, які довго зберігають еластичність;

Перед присіданнями з великою вагою ретельно розминайте м’язи стегна легкими вправами типу стаціонарного велосипеда, робіть розтяжку і, якщо необхідно, масаж;

Використовуй бинти тільки при роботі з великими (від 80% від максимуму) вагами;

Дуже туге бинтування повинно використовуватися вкрай рідко і на короткі періоди часу перед змаганнями і під час них;

Бинтувати коліна тільки на час виконання підходу, між підходами обов’язково розбинтовувати;

Не бинтуйте коліна (і не працюй з великими вагами) при травмованому суглобі, не маскуйте біль різними анальгетиками, здоров’я вам це не додасть;

Виконуйте вправи дотримуючись строгої техніки, використовуйте принцип періодизації тренувань для повного відновлення і відпочинку.

Як правильно бинтувати і розбинтовувати:

При скручуванні бинтів, натягуйте їх. Потім вам буде легше їх намотувати. Згорнуті в клубок бинти, фіксуйте гумками, щоб вони не розмотувались.

Прийміть сидяче положення, витягніть вперед ногу, випряміть її повністю. Якщо ви бинтуєтесь на змаганнях – натріть коліна крейдою.

Почніть бинтувати безпосередньо під колінною чашечкою, зробіть один оборот навколо коліна – за годинниковою стрілкою на правій нозі, проти годинникової – на лівій, потім починайте підніматись вгору, так, щоб на кожному обороті захоплювати частину попереднього витка бинта. Бинтувати таким чином потрібно до тих пір, поки не підніметесь приблизно на ширину бинта над верхом колінної чашечки.

Зробіть ще один повний прямий оборот поверх останнього витка, потім зробіть виток вниз навхрест, охопивши колінну чашечку знизу, потім виток вгору навхрест, охопивши ногу відразу над колінною чашечкою, потім на тому ж рівні забинтуйте ногу залишком бинта прямими витками.

Щоб закріпити кінець бинта: коли робите передостанній виток, вставте між бинтом і коліном великий палець вільної руки – коли будете робити останній виток, в цей вільний простір вставте кінець бинта і затягніть наскільки побажаєте.

Щоб розбинтувати коліно, досить просто звільнити кінець бинта.

Часто новачки припускаються помилки, бинтуючи ногу в зігнутому стані. Очевидно, що це знижує ефективність використання бинтів, тому слідкуйте за цим.

Пропонуємо переглянути декілька відеороликів, де показано техніка бинтування коліна для присідань:

Бинтування навхрест:

Бинтування спіраллю:

Спіраль і хрест:

Ще одне бинтування спіраллю:

А ви використовуєте бинти при присіданнях? Якщо так, то чи вдалось покращити результат і знизити ризик травмування? Діліться досвідом у коментарях!

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.