Прихована користь пізніх тренувань

Прихована користь пізніх тренуваньРитм і закони великого міста встановлюють свої правила, які змушують підлаштовувати тренування під визначений графік. А питання, коли краще тренуватися – вранці чи ввечері – цікавить багатьох. Всю славу про користь фізичних навантажень отримали саме ранкові тренування. І, якщо задуматися, то можна зрозуміти чому. Людина, яка прокидається ні світ ні зоря, «ламає» своє тіло в тренажерному залі до світанку і ще встигає поснідати, перш ніж піти на роботу, безсумнівно, заслуговує на повагу. Але не всі відвідувачі тренажерного залу відносяться до «жайворонків». І це цілком нормально. Деякі фітнес-ентузіасти отримують не меншу користь від тренувань у вечірній або навіть нічний час. Тому, якщо ви віддаєте перевагу працювати над собою в темний час доби, ми розповімо про приховані переваги таких вечірніх тренувань.

Більш продуктивне тренування

Дослідження показали, що тіло працює на 20% продуктивніше вечорами і здатне долати більш високі рівні інтенсивності. Для «сов» вчені з університету в Бірмінгемі (Англія) визначили найбільш продуктивним часом для тренувань – 11 годин після пробудження. Любителі ранкових навантажень показали найкращу аеробну працездатність через 6 годин після того, як встали з ліжка. У зазначені періоди тіло вступає в пік активності, так як встигає повністю прокинутися.

Науково доведено, що силові заняття і тренування на витривалість краще виконувати в другій половині дня. Тому важкі навантаження вранці стануть лише стресом для тіла.

Тіло швидше приходить в тонус

Увечері коливання у виробленні певних гормонів роблять пізні тренування ефективнішими. Вранці ми маємо більш високий рівень кортизолу, який пригнічує ріст м’язів. Але до кінця дня вироблення тестостерону підвищується, що сприяє росту м’язів. Так стверджує Хізер Уебб, кінезіолог з університету Corpus Christi в Техасі.

Сон стає міцнішим

Фізична активність заряджає тіло енергією, тому вона повинна бути справжньою проблемою для сну. Насправді, справи йдуть трохи інакше. Вчені зі Швейцарії виявили, що люди, які лягали спати через 90 хвилин після важкого тренування засипали більш міцним сном. Дослідження, опубліковане в журналі Sleep Medicine показувало, що тільки 2% опитаних поскаржилися, що тренування порушило їх сон. 30% від загальної кількості учасників експерименту сказали, що після хорошого навантаження вони засипали набагато краще.

Крім того, навантажуючи тіло, ви забуваєте про стреси, пережиті за день, звільняючи голову від непотрібних думок.

Сон, мабуть, найбільш недооцінений фактор в тренувальній програмі. Добре висипаючись, ви даєте тілу час відновитися після занять і заново набратися сил.

Підвищується метаболізм

Також не бійтеся перекусити після пізнього тренування. Головне – правильно підібрати «меню». Наприклад, це може бути коктейль, в який входить протеїн, глюкоза, глютамін і креатин. Ви не завдасте шкоди своїм тренуванням, якщо будете їсти після вечірніх занять і через невеликий проміжок часу ляжете спати. Зайвий жир від цього не з’явиться, оскільки в цей час підвищується рівень метаболізму після навантаження, а всі білки і вуглеводи витратяться на відновлення запасів сил, витрачених на тренуванні.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.