Роздуми на тему: Чому культуристи люблять важку музику?

Важка музика в бодібілдингуМузика для бодібілдингу може бути найрізноманітнішою. Правильно підібрані композиції заряджають вас енергією і силою.

Вплив музики на мотивацію людини, її фізіологічні і психічні процеси є предметом дослідження вже багатьох вчених. У 1973 році в науково-дослідному центрі Джо Вейдера фахівці звернули увагу на цікавий факт: ті, хто відвідує галасливі рок-концерти, через один-два дні відчувають приплив сексуальності. Виявилося, що у них збільшується продукція статевого гормону – тестостерону. Як відомо, ріст м’язів обумовлений саме цим гормоном.

Також музика може впливати на фізіологічні і психологічні процеси в організмі. У довгостроковій перспективі прослуховування певних видів музики (хард-рок, метал) дають ефект підвищення рівня тестостерону в організмі, а безпосередньо під час прослуховування, внаслідок інтенсивної психологічної і фізіологічної (сильні хвильові коливання) стимуляції підвищується рівень гормону адреналіну.

Психологічними ефектами важкої музики є звуження і висока концентрація свідомості (стан трансу), коли людина вже перестає помічати музику. Це допомагає сконцентруватися на виконанні вправ, захистити себе від відволікаючих чинників (розмови у залі, звуки з вулиці і т.п), сприяє мобілізації сил. Можливо, це також є причиною пониження больового порогу. Іншим ефектом від прослуховування важкої музики є підвищення загального збудження і рухової активності. Ці ефекти були помічені в процесі самоспостереження на тренуваннях з бодібілдингу супроводжуваних гучної важкою музикою автором даної роботи.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.