Тренування, якими вони бувають.

Тренування Види силових тренуваньТренування в бодібілдингу і в інших силових видах спорту прийнято поділяти на три основні види, в залежності від того, якого результату потрібно добитися: для збільшення сили, для нарощування м’язів та для збільшення витривалості. Потрібно сказати, що існують також інші види тренувань, під час яких нахил робиться на анаеробні чи аеробні вправи, але зараз мова піде саме про три силових види тренувальних програм. Ось основні поради, дотримуючись яких можна змусити своє тіло краще відкликатися на різні типи тренувальних задач:

Тренування для збільшення сили.

Для збільшення сили використовуйте “вільні ваги” (робота зі штангами, гантелями, а не з тренажерами) і робіть мале число повторень в кожному підході.

Також для збільшення  силових показників відпочивайте від 3 до 5 хвилин. Такий тривалий час відпочинку пов’язаний з тим, що під час силового тренування (велика вага, мале число повторень) споживається дуже багато енергії, що виробляється системою АТФ (Adenosine Triphosphate Phosphocreatine). АТФ дозволяє Вам швидко виробляти енергію без допомоги кисню, але всього лише протягом 15 секунд. Після цього потрібно від 3 хв. для того, щоб повністю “перезарядитися”.

Тренування для нарощування м’язів

Для нарощування м’язів також робіть акцент на “вільній вазі” – робота зі штангами, гантелями, але можна працювати і з тренажерами. Використовуйте великі середні навантаження, середнє число повторень в кожному підході.

Кращий час відпочинку становить 1-2 хвилини. Під час тренування на нарощування м’язів (середні або великі ваги, 6-12 повторень) організм бере енергію не тільки з АТФ, але з глікогенних запасів (вуглеводи, якими ви запаслися до тренування). Тому тривалий відпочинок не потрібен. Також ключовим моментом є те, що при відпочинку 1-2 хв. організм вивільняє більше число анаболічних гормонів, ніж при тривалому відпочинку.

Тренування для збільшення витривалості

Для збільшення витривалості організму використовуйте середню і малу вагу навантаження, робіть досить багато повторень в кожному підході.

Щоб збільшити витривалість м’язів слід відпочивати від 45 сек. до 2 хвилин. При класичному тренуванні на витривалість (легкі / середні ваги, 15-20 повторень) організм бере енергію з аеробного метаболізму – в енергію перетворюються запаси вуглеводів і жирів. Зауважимо, що жири переробляються в енергію при достатку кисню! Витривалість м’язів збільшується за рахунок того, що при великій кількості повторень і короткому відпочинку організм ефективно очищає м’язи від молочної кислоти.

Більш докладно про кожен тип тренувальної програми ми розглянемо в слідуючих статтях.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.