Тестостерон – найважливіший гормон бодібілдера.

ТестостеронТільки один єдиний гормон в чоловічому організмі визначає здатність організму до нарощування м’язової маси. Ім’я цього гормону «тестостерон».

Тестостерон – чоловічий статевий гормон, що сприяє росту м’язів. Цей природний гормон у кожного чоловіка проявляється індивідуально. Для того, щоб протягом усього життя зберігати потрібну концентрацію даного гормону в організмі рекомендується використовувати кілька профілактичних засобів, спрямованих на підтримання оптимального рівня тестостерону для росту м’язів.

  • М’ясо на сніданок, м’ясо на обід, м’ясо на вечерю!

Вегетаріанство – ворог тестостерону. Багата на тваринні жири їжа більш благотворно впливає на гормональний баланс чоловічого організму, ніж страви з мінімальним вмістом жиру. Будівельним матеріалом для клітин тваринного походження є холестерин – він же першоджерело в будові багатьох людських гормонів, включаючи тестостерон. Рекомендується вживати м’ясні продукти не менше двох – трьох разів на добу.

Після силових тренувань рівень глюкози в крові знижується, загальмовується процес виділення інсуліну. Кров, що насичена інсуліном, придушує кортизол – гормон, який руйнує м’язи. Підвищений рівень кортизолу не тільки знищує м’язову тканину, але і знижує рівень тестостерону в крові. З метою не допустити підвищення рівня кортизолу рекомендується після тренувань вживати корисні вуглеводи в розумних кількостях – це фрукти, горіхи, соки, мед, сухофрукти.

Дієтологи довели, що вживання сироваткового протеїну перед фізичними навантаженнями допомагає утримувати рівень тестостерону в крові. Всього лише 20 грам сироваткового протеїну містить близько 7 грам розгалужених амінокислот. Достатньо вживати 5 міліграм глютаміну для того, щоб підтримувати рівень кортизолу в нормі, а значить, і підтримувати в нормі тестостерон. При чому глютамін можна вживати разом з складними вуглеводами – рекомендується змішати вівсяні пластівці, картопляні або інші злакові, додати води і прийняти цю суміш за 30-40 хвилин до початку тренування.

  • Зерна, які творять дива.

Що це за зерна? Відповідь дуже проста – бобові! У чистому вигляді зараз їх знайти досить важко. Фосфатидилсерин (Phosphatidylserine, скорочено PS) – харчова добавка, яка одержується переважно із соєвих. Цей продукт спортивного харчування загальмовує викид кортизолу під час силових тренувань, збуджує процес саморегуляції гормонів і підтримує в «формі» білки, керуючі функціями мембран. Рекомендована добова норма PS – 800 міліграмів. Якщо такий графік прийому добавки для вас складний, вживайте PS лише в тренувальні дні, щоб контролювати свій рівень кортизолу.

  • Вітамін С – самий основний вітамін.

Як ми вже з’ясували, підвищений рівень кортизолу ставить під загрозу рівень тестостерону в організмі. Вітамін С, що міститься в цитрусових (лимон, апельсин, грейпфрут), в гранатах, в шпинаті і зеленій цибулі, буде грати роль щита по відношенню до кортизолу, знижуючи його рівень до меж норми. Рекомендована добова норма (в 2 прийоми їжі) – близько 1000 міліграм.

  • Для маси – аеробіці – впевнене «ні»!

Гімнастика, аеробіка також знижують рівень тестостерону. У певних ситуаціях аеробні навантаження дійсно незамінні, зокрема, коли мова йде про правильні кардіонавантаження. Але навіть якщо тривалий час помірно займатися на велотренажері, це може призвести до м’язової втоми. У результаті, виходить типова ситуація, коли рівень тестостерону пригнічується вибухом кортизолу.

А як бонус – пропонуємо для перегляду відео для мотивації в бодібілдигу:

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.