Як алкоголь впливає на м’язи бодібілдера?

Як алкоголь впливає на м'язи бодібілдера?Алкогольні напої чи в загальному алкоголь – це все розчини, у яких  міститься етанол у тій чи іншій кількості. Також алкоголь це психотропна речовина, що пригнічуюче діє на нашу центральну нервову систему. Потрібно сказати, що виробництво і вживання алкоголю має дуже глибоку історію і зараз поширене у багатьох культурах нашої цивілізації. У багатьох соціальних групах вживання алкогольних напоїв є важливою частиною певних подій сімейного і суспільного плану, тому подекуди буває не просто повністю відмовитись від його споживання.

Якщо порівнювати етанол з іншими спиртами, то він має відносно меншу токсичність, але володіє при цьому значним психоактивним ефектом. В даний час досліджено умовно позитивні ефекти дії алкоголю на наш організм і безумовно негативні, проте в даній статті ми постараємося детально розглянути лише вплив алкоголю на м’язи і результати у бодібілдингу.

Отже, як діє алкоголь на наші м’язи?

Кожен атлет повинен запам’ятати раз і на завжди, що будь – який алкоголь  і в будь – яких кількостях та будь-якій формі діє лише негативно на процеси м’язового росту і на силові показники в бодібілдингу та пауерліфтингу.

Навіть одноразове вживання алкоголю, яке призводить лише до легкого ступеня оп’яніння, можна прирівняти за впливом на м’язи до пропуску одного тренування.

Сильно виражене алкогольне сп’яніння порівнюється за впливом на м’язи вже до пропуску одного – двох тижнів інтенсивних тренувань.

А систематичне споживання алкоголю навіть у відносно незначних  кількостях, наприклад, по одній бутилці пива через день, неминуче призводить до застою у вісімдесяти відсотків атлетів і до зниження м’язового росту в сто відсотків бодібілдерів!

Щоб  підтвердити вищеописані тези, наведемо деякі фізіологічні механізми впливу алкоголю на м’язи, які були виявлені під час проведення наукових дослідженнь.

1. Алкоголь сильно пригальмовує процес синтезу протеїну у м’язах.

Синтез протеїну – це процес поєднання амінокислот у певній їх послідовності. Вживання алкогольних напоїв в помірних кількостях уповільнить цей процес приблизно на 20%, за рахунок викиду катаболічного гормону, під назвою –  кортизол.

Було проведено дослідження, під час якого, вісім здорових та сильних чоловіків були протестовані після одноразового прийняття значної, 1.75 г/кг у відношенні до маси тіла, дози алкоголю. Виявилось істотне зниження рівня вироблення тестостерону та збільшення рівня кортизолу, на слідуючий день, по проходженні 24 години після вживання алкогольних напоїв.

2. Алкоголь веде до зниження рівня гормону росту.

В іншому схожому дослідженні, було встановлено, що алкоголь гальмує ріст м’язів за рахунок придушення секреції інсуліноподібного фактора росту GF-I і гормону росту. Їх рівень знижується після двох наступних днів, які слідують за днем вживання алкоголю, у середньому на 70%

3. Алкоголь підвищує рівень естрогену  і знижує рівень тестостерону.

Цей процес буде відбуватися по декількох причинах. По-перше, збільшується кількість білків, які зв’язують тестостероном. По-друге, прискорюється конверсія тестостерону в естроген. По-третє, деякі спиртні напої, такі як пиво, містять у своєму складі естрогеноподібні речовини. По-четверте, алкоголь та його метаболіти здатні самі стимулювати естрогенові рецептори. Ось тому, у багатьох алкоголіків, особливо пивоманів, можна помітити ознаки гінекомастії на різних стадіях.

4. Алкоголь викликає зневоднення організму.

Метаболізм алкоголю завжди супроводжується дуже інтенсивною секрецією рідини нирками, що і призводить до зневоднення організму. У той же час, як загально відомо, вода відіграє дуже важливу роль у процесі побудові м’язів, і при її нехватці в організмі, ріст м’язів припиняється, а у важких випадках навіть починається процес руйнування м’язів. Потрібно сказати, що навіть напої з низьким вмістом алкоголю здатні пошкодити м’язи і знизити швидкість їх відновлення, саме за рахунок дегідратації.

5. Споживання алкоголю неминуче веде до виснаження запасів мінералів та вітамінів.

При частому вживанні алкоголю виникає дефіцит вітамінів А, С, також практично всіх вітамінів групи В, кальцію, цинку і фосфатів. Дані вітаміни та мінерали відіграють важливу роль для бодібілдингу, оскільки всі вони потрібні для розбудови м’язів і синтезу ендогенних анаболічних гормонів.

6. Збільшення відкладення жирових запасів.

Алкоголь є дуже висококалорійним з’єднанням, один грам алкоголю містить біля семи калорій, що набагато більше ніж у вуглеводів  та білків. Крім того, алкоголь порушує функцію циклу Кребса, який відіграє досить важливу роль в процесі  руйнуванні жирів. У дослідженні American Journal of Clinical Research було визначено, що 24 г. алкоголю можуть знизити рівень окислення жирів на 73%. Таким чином, більша частина енергії від спожитого алкоголю, неминуче буде переходити в жири. Ще однією причиною збільшення рівня утворення жирових запасів, є посилення апетиту під впливом алкоголю.

7. Порушення перебігу сну.

Вживання алкоголю викликає розлади у процесі сну, порушуючи послідовність швидкої і повільної його фази, внаслідок чого знижується відновний вплив сну на м’язи.

Як зменшити шкідливий вплив алкоголю на м’язи.

1. Не розпочинайте тренування на протязі двох днів після вживання будь якого алкоголю. Навіть, якщо ви будете тренуватися на наступний день після прийому алкоголю, ваші м’язи пошкодяться набагато більше, але в той же час бажаного ефекту для росту м’язів від тренування ви не отримаєте зовсім.

2. Не вживайте алкоголь протягом 1-2 днів після тренування, інакше день тренування можна вважати марним.

3. Хоч як це не прозвучить, але завжди закусуйте після прийняття дози алкоголю. Віддавайте перевагу білковим продуктам, постарайтесь закусувати м’ясом, рибою, сиром, тощо. Це знизить катаболічний ефект алкоголю.

4. Пийте набагато більше рідини – мінеральної води, бажано негазованої, на наступний день, в цілях регідратації.

5. Постарайтесь прийняти на наступний день, з самого ранку 500 мг. аскорбінової кислоти, і 3 таблетки янтарної кислоти, для придушення окисних процесів.

6. Вживайте амінокислоти, оскільки доведено, що цистеїн знижує шкідливий вплив алкоголю на м’язи.

А головна порада – старайтеся не вживати алкоголь взагалі, або принаймі звести вживання алкоголю до мінімуму!

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.