Як побороти сутулість.

Як побороти сутулістьЯк відомо, заняття бодібілдингом вимагають правильного положення хребта, що дозволяє виконувати вправи з обтяженнями. Невелике відхилення від норми, що може зовсім не викликати на початках будь-яких занепокоєнь, під навантаженням може дати знати про себе не кращим чином. Це стосується практично всіх вправ.

Банальна сутулість може стати серйозною перепоною в присіданнях, становій тязі, тязі в нахилі, викликаючи надмірний патологічний тиск на хребет, та навіть перетворити такі корисні вправи, як жим штанги з-за голови і тяга штанги до підборіддя в потенційно небезпечні для плечових суглобів рухи.

Також сутулість може значно погіршити вплив усіх вправ, спрямованих на розвиток грудних м’язів. І це ще не все. При опусканні грудної клітини вперед і вниз порушується нормальний кровообіг життєво важливих внутрішніх органів, зменшується робочий об’єм легенів. З усього перерахованого наочно видно, що з сутулістю необхідно боротися всіма засобами. І тільки успішно позбувшись цієї напасті, можна починати посилений процес тренування із залізом.

Для того, щоб визначити чи є у вас сутулість досить зайняти положення «стоячи – руки по швах», щільно притиснувшись п’ятами до стіни. При ідеально рівній поставі п’яти, ікри, сідниці, лопатки і потилиця повинні стикатися зі стіною. При цьому утримання такого положення тіла не повинно викликати ні найменшого напруження в ньому. Якщо вам вдалося виконати дану вимогу – можете бути впевненими, що проблем з сутулістю у вас немає. В іншому випадку слід звернути пильну увагу на стан свого кістяка.

Боротися з сутулістю можна, і навіть – потрібно, саме в тренажерному залі, дещо відкоригувавши свою програму тренувань. На щастя, відпочивати на тренуваннях в залі вам не доведеться. При складанні тренувального плану, вся увага повинна бути спрямована на усунення сутулості.

Виявивши у себе ознаки сутулості, а при можливості озброївшись і порадами компетентних фахівців, важливо включити в свою тренувальну програму коригувальні вправи. Природно, що вправи виконувати слід виходячи з поставленої мети, тому робота за іншими напрямами необхідно перенести на наступний етап.

Прекрасними вправами для боротьби з сутулістю є: підтягування грудьми до поперечини, гіперекстензії з піднятою грудною кліткою і, звичайно ж, пулловери, лежачи поперек лавки.

Не варто у вправах, спрямованих на надання грудній клітці її природного положення і наступним за ним не менш природним опусканням плечей, застосовувати наднавантаження. Кращим і найбільш швидким варіантом буде вироблення навику тримати грудину трохи піднятою вперед і вгору. Напрацьований у вправах навик, як наслідок повинен бути сприйнятий як єдино можливе положення грудної клітки. Далі вміння триматися прямо, і не сутулячись, повинно відточуватись у всіх вправах з арсеналу бодібілдингу.

Прекрасним інструментом протидії сутулості можуть і повинні стати вправи, що супроводжуються посиленням дихання – це і дихальні присідання на 20 повторень, що їх виконують з розминочною вагою, біг, плавання і стрибки зі скакалкою.

Виконуючи на регулярній основі деякі із згаданих вправ, про сутулість можна буде і не згадувати.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.