Як заняття бодібілдингом впливають на організм.

Вплив бодібілдинга на організмКрім того, що заняття бодібілдингом роблять ваше тіло красивішим і сильнішим, відбувається і певний вплив на весь організм. В даній статті давайте розглянем вплив бодібілдингу на організм людини в цілому.

Почнемо з того, що заняття бодібілдингом істотно впливають на свідомість людини, на її особистість і на спосіб життя, допомагають успішніше адаптуватися в сучасному житті.

Для бодібілдингу винятково важлива як дисципліна, так  і здатність концентруватися, ставити собі певні цілі і досягати їх. Але бодібілдинг, вимагаючи від людини багато чого, відплачує йому сторицею.

Не було ще випадку, коли людина добивалася б успіхів у бодібілдингу, не відчуваючи при цьому зростаючого почуття самоствердження, впевненості у своїх силах, не одержуючи задоволення від життя.

Почуття власної гідності залежить від реальних досягнень. Не можна просто так, раптом “повірити” в себе. Тренування мозку, відточування своїх здібностей, створення фізично досконалого тіла є способами підвищення самосвідомості. Якщо у вас досконале тіло, то пишатися ним – це буде проявом  егоїзму, який проявляється лише тоді, коли ви намагаєтеся приписати собі якості, якими не володієте.

Бодібілдінг змінює вас. Він покращує самопочуття і змінює ставлення інших людей до вас. Цей шлях відкритий для всіх. Чоловік, жінка чи дитина можуть поліпшити своє тіло за допомогою тренувань і разом з тим підвищити  упевненість в собі.

Бодібілдінг допоміг багатьом людям, що мають фізичні недоліки подолати свою слабкість і значно зменшити свою неповноцінність. Бодібілдинг – це хороший спосіб не відриватися від реальності. Коли ви тренуєтеся з холодним залізом у руках, яке можете або не можете підняти, то це реальність. Реально видно і досягнутий прогрес. При правильному тренуванні ви домагаєтеся помітних результатів. Якщо ж тренуєтеся неправильно або абияк, то домагаєтеся лише деякого результату, або взагалі нічого. Тут неможливо обдурити. Ви дивитеся фактам в обличчя.

Людське тіло не створено для сидячого життя. Воно було створене для полювання на шаблезубих тигрів, для походів по сорок миль в день. Коли фізична енергія не знаходить виходу, наростає напруга. Організм неадекватно реагує на дрібні неприємні події. Наприклад, чиєсь неправильне поводження на дорозі сприймається мало не як смертельна загроза – механізм “бий – біжи” спрацював, адреналін виділяється, кров’яний тиск стрімко зростає. Фізичні вправи в цілому, і бодібілдинг зокрема, дають вихід цій напрузі і задовольняють потребу тіла в м’язової активності.

Якщо це справедливо для більшості з нас, то особливо очевидним це стає для людей, що знаходяться в надзвичайних обставинах, – наприклад, в ув’язнених у в’язницях, учасників Паролімпіад, тощо.

Система реабілітаційних тренувань з підніманням тягарів дуже ефективна. Багато ув’язнених у в’язницях страждають через відсутність поваги до самих себе, від нестачі уваги або поваги до них з боку оточуючих, від своєї економічної і соціальної неповноцінності. Вони відчували ці почуття задовго до того, як опинилися в ув’язненні.

Багато хто з них все життя винили інших за свої помилки, намагаючись виправдати свою поведінку, яка постійно приносила їм неприємності, і відмовляючись брати на себе відповідальність за свої ж вчинки. Але коли вони починали серйозно “качати залізо”, все це мінялося. Це залізо було реальністю, і неможливо придумати виправдання своїм невдачам. Але в кінцевому рахунку регулярні тренування, ріст сили м’язів і звичка до самодисципліни, без якої не домогтися прогресу, впливають на розум і настрій людини. Якщо раніше багато хто з них намагалися привернути увагу до себе за допомогою антисоціальних засобів, то тепер вони привертають увагу людей, що шанобливо ставляться до їхніх досягнень. Ця увага породжує гордість і впевненість у собі. Саме це є однією з причин, через які тренування з залізом стали настільки популярні в багатьох в’язницях.

Ще одне цікаве питання, це як бодібілдинг впливає на серце. Щоб це дізнатися, розглянемо наукову статтю:

Співробітництво факультету фізичної культури Казанського державного педагогічного університету на чолі з деканом, д.б.н. Р.А. Абзалова і КВВР (комплекс позашкільної виховної роботи) «Заріччя» в області наукових досліджень почалося в 1997 році. За цей час доц. І.Х. Вахітова, аспірантами Л.Т. Фахрісламовой і Р.С. Сафіним за сприяння тренерів В.А. Чекменьова та Д.Є. Норовкова був проведений комплекс досліджень та робіт по проблемі впливу занять бодібілдингом на діяльність серця.

Незважаючи на те, що в літературних джерелах існує інформація про вплив спортивної діяльності на функціональні показники серця, все ж таки, вкрай мало вивченим залишається питання про те, як позначаються заняття бодібілдингом на діяльність серця. Дана проблема набуває ще більшої актуальності у зв’язку з тим, що атлетична гімнастика стає все більш популярною у всьому світі, як серед молоді, так і дорослого населення.

Таким чином, для вирішення поставлених проблем перед ученими була поставлена мета, яка полягала в дослідженні насосної функції серця спортсменів, що займаються бодібілдингом у процесі багаторічних тренувань. Був охоплений практично весь контингент тих хто займаються, починаючи з 15-річних атлетів і закінчуючи висококваліфікованими спортсменами (КМС і МС).

Встановлено, що систематичні заняття бодібілдингом позитивно впливають на функціональні показники серця. За час спільної дослідницької діяльності було захищено дві дипломні роботи та підготовлено до захисту дисертацію на здобуття ступеня кандидата біологічних наук. І.Х. Вахітова та Д.Є. Норовковим в дипломній роботі «Функціональні показники серця юнаків і дорослих спортсменів, які систематично займаються атлетичною гімнастикою» (1998), де було доведено:

1. При систематичних заняттях атлетичною гімнастикою істотних уражень частоти серцевих скорочень не відбувається.

2. Показники ударного об’єму крові у дорослих спортсменів виявилися істотно вище, ніж у юнаків.

3. Заняття атлетичною гімнастикою сприяють значному збільшенню показників хвилинного об’єму крові як у юнаків, так і у дорослих спортсменів.

Ось ще цікаві факти про позитивний вплив занять бодібілдингом на організм:

Артрити. З віком суглоби втрачають рухливість і “обростають” сольовими відкладеннями. Це і є артрит. Потрібно сказати, це дуже болісна хвороба. А от якщо ви займаєтеся бодібілдингом, артрит загрожує вам, куди в меншій мірі. Мова йде про помірні навантаження. А ось надто інтенсивний тренінг, навпаки, зношує суглоби, тому у всьому потрібна міра.

Гіпертонія. Наше серце з віком слабшає, і щоб зберегти колишню силу кровотоку, йому доводиться битися частіше. Ну а почастішання пульсу – це завжди підвищення кров’яного тиску. Ті, хто регулярно практикує заняття бодібілдингом, роблять серцевий м’яз сильнішим. З цієї причини серце може “дозволити” собі битися рідше. Зрозуміло, що зростання тиску не буде спостерігатися.

Рак. Причини цього страшного захворювання поки не з’ясовані наукою. Тим не менш, точно встановлено, що рак грудей у жінок пов’язаний з віковим підвищенням секреції жіночого гормону естрогену. Фізичні навантаження в культуристок призводять до зниження виділення цього гормону, тим самим, істотно знижує ризик виникнення раку грудей.

Депресія. Надлишок стресів рано чи пізно надломлює психіку. Починається важке захворювання під назвою депресія. Зазвичай її лікують препаратами -антидепресантами, але таке лікування чревате численними побічними наслідками. Вчені встановили, що точно так  як і антидепресанти діють тренування з вагами: три рази в тиждень по годині. І ніяких побічних ефектів!

Остеопороз. З роками в кістках залишається все менше кальцію. Кістки стають крихкими. А це дуже небезпечно. Порівняйте: тільки в США щороку більше 300.000 людей похилого віку в ожеледь ламають собі тазостегнові суглоби. А ця травма вимагає довгого лікування і загрожує пошкодженням внутрішніх органів. Культуристи не страждають остеопорозом з тієї причини, що вправи з вагами, навпаки, роблять кістки міцнішими і товстішими. “Винна” в цьому підвищена секреція гормону росту, яку викликає силовий тренінг.

Отже, якщо ви ще не тренуєтесь – розпочніть негайно, оскільки крім того, що ви станете міцнішими і ваше тіло стане схожим на тіла давньогрецький атлетів, ви ще принесете позитив для свого організму.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.