20 причин щоб присідати

20 причин щоб присідатиБодібілдери не надто дружать з ліфтерами, обидві ці категорії взаємно недолюблюють турнікменів. Всі три категорії недовірливо дивляться на новачків, що займаються кроссфітом. Але всі разом ці атлети погодяться: присідання – це дуже важлива і потрібна вправа. Зі штангою, гирею, гантелями або без всього цього.

Те, що присідати корисно для рельєфних і сильних ніг і круглої попи – це аксіома, а ось що присідання є каталізатором для росту всіх інших м’язів в організмі новачки, які можуть пропускати день ніг (такі коміки ще зустрічаються в спортзалах), зовсім не знають. Доведіть до них цю, а заодно і решта 19 причин присідати.

Нижче опублікований список з 20 переваг, які дають присідання. Хочемо відзначити, що не варто приймати їх як істину в останній інстанції чи негайний заклик до дії, проте вважаємо, що вам корисно буде ознайомитися з цим списком. Так що залиште ваше его за межами тренажерного залу, присідайте правильно і, можливо, ви отримаєте величезне задоволення від роботи на ноги на наступному тренуванні.

1. Присідання допомагають наростити м’язову масу всього тіла

Подібні вправи дозволяють не тільки розвинути чотириглаві м’язи, ікри і підколінні сухожилля, а й допомагають іншим м’язам прогресувати. Збільшуючи вироблення тестостерону та гормону росту, присідання забезпечують підживлення організму анаболічними гормонами, стимулюючи ріст м’язової маси. Так що якщо ви хочете збільшити м’язову масу і силу – присідання вам у цьому допоможуть.

2. Присідання допомагають спалювати жири

М’язи спалюють жири. Чим більше м’язів, тим більше жирів вони спалюють. Стимулюючи зростання м’язової маси, присідання допомагають спалювати більше жиру. Чим більше м’язів ви наростити на своєму скелеті, тим більше калорій ви будете спалювати під час тренування та відновлення. Так що якщо ви хочете схуднути – не потрібно нехтувати присіданнями.

3. Присідання неймовірно функціональні

Сьогодні поруч зі старими-добрими присіданнями часто вживається модне визначення «функціональність». Якщо раніше присідання вважалися вправами для добре підготовлених атлетів і професійних бодібілдерів, то сьогодні люди більше не бояться виконувати присіди, оцінивши всі переваги цієї вправи. Існує величезна кількість способів запобігти отриманню травми під час виконання присідань, а плюси від цієї вправи складно переоцінити.

4. Присідання допомагають зберігати рухливість

Крім простого збільшення сили і витривалості нижній частині тіла присідання в стані добре підтримувати рухливість всього тіла. Більш того, виконуючи присідання з повною амплітудою, ви зможете розвинути всі м’язи ніг, в результаті ви не будете відчувати втому в ногах і легко зможете витримати тривалі навантаження під час активного відпочинку і вправ.

5. Присідання покращують координацію

Цей параметр йде рука об руку з ростом рухливості. Покращена координація допоможе поліпшити силові навички і наростити м’язову масу. Це також стосується інших вправ в яких задіяні різні групи м’язів, наприклад, мертва тяга, нахили з гантелями, вправи на прес, тощо. Крім того, присідання допоможуть створити грунт для інших вправ на ноги, наприклад, присідань на одній нозі, жиму ногами і підйому на носках.

6. Присідання допомагають покращувати ваші результати

Присідання цінуються не тільки за те, що вони допомагають наростити масу і підвищити силу та витривалість ніг, але і за те, що вони підвищують можливості вашого тіла в цілому: наприклад, ви зможете бігати швидше і стрибати далі. Це особливо важливо для тих, хто займається спортом як професійно, так і по вихідних у складі аматорських команд. Присідання допомагають поліпшити результати при заняттях самими різними видами спорту. Це по-справжньому універсальна вправа.

7. Присідання допомагають запобігти отриманню травм

Розвиток великого числа допоміжних м’язів нижньої частини тіла, стегон і попереку дозволяють значно знизити ризик отримання травм при дотриманні правильної техніки. Присідання змушує м’язи працювати злагоджено «як одна команда», гарантуючи стабільне положення тіла і усуваючи слабкі місця, так що ризик травми зводиться до мінімуму.

8. Присідання допомагають розвинути м’язи центральної частини тіла

Під час присідань задіюються м’язи центральної частини тіла, включаючи м’язи черевної зони. Відповідно до проведених досліджень, присідання дозволяють навантажити м’язи преса навіть краще, ніж звичні всім скручування. Так що, якщо ви хочете отримати прес кубиками, виконуйте присідання.

9. Присідання покращують стан суглобів

Присідання покращують стан суглобів і знижують ризик отримання травм за умови правильної техніки. Тазостегновий суглоб, коліна і голіностоп працюють спільно під час підйому тіла. Навантаження розподіляється по всіх суглобам, щоб знизити навантаження на окремі суглоби. Випрямлення ніг, наприклад, створює серйозне навантаження на коліна, збільшуючи ризик травми.

10. Присідання дуже практичні

Присідання відрізняються не тільки функціональністю, але і практичністю, що відмінно проявляється в повсякденному житті. Робота на свіжому повітрі, ігри з дітьми, рухливі ігри, такі як баскетбол, всі ці дії вам будуть даватися значно легше завдяки присіданням.

11. Присідання можна виконувати самими різними способами

Починаючи з присідань зі штангою на плечах і закінчуючи звичайними присіданнями з руками за головою, ви можете використовувати будь-який варіант.

12. Присідання не вимагають додаткових витрат

Ця вправа не вимагає використання дорогих тренажерів і спеціального устаткування. Вам знадобляться тільки штанга або навіть пара гантелей. Присідання з руками за головою, присідання з гирею і гантелями вимагають самого простого обладнання.

13. Присідання можна виконувати де завгодно

У власній квартирі, будинку, в тренажерному залі, навіть в гостях! Ви можете присідати де завгодно. Вам не потрібен абонемент в тренажерний зал або дороге обладнання, просто виконайте 100 простих присідань або присідань з руками за головою у вашій кімнаті, на пляжі або в парку під час пробіжки.

14. Стійка для присідань звичайно вільна

За умови, що хтось не зайняв її, щоб робити згинання рук зі штангою. Більшість людей сьогодні соромляться працювати на стійці для присідань (або бояться робити це без тренера?), воліючи тренувати ноги окремо. Тренування для ніг вимагає величезних зусиль і фокусування для досягнення помітних результатів. Якщо тренажери для ніг можуть бути зайняті, то стійка для присідань в 90% випадків виявляється вільна.

15. Виконання присідань не дає людям виконувати згинання рук зі штангою в стійці для присідань

Ми всі їх бачили. Ці диваки виконують вправи на руки в стійці для присідань. Хоча цю вправу можна робити будь-де. Візьми штангу, постав потрібне навантаження і роби свою вправу. Але ці хлопці думають, що їм потрібна готова штанга, вони лінуються підняти її з землі, їм потрібно, щоб штанга перебувала на зручній висоті, так щоб їм не довелося за нею нагинатися. До речі, свої підходи вони люблять доповнювати довгими паузами, під час яких можуть довго копатися в телефоні або тріпатися з іншими відвідувачами залу. Це потрібно припинити, чи не так?

16. Присідання розвивають силові якості

Щоб піднятися з нижньої точки під час присідання потрібна велика сила. Всілякі точки навантаження, велика амплітуда руху, все це створює унікальну криву енергії в нижній частині тіла, що допомагає збільшити силу і витривалість організму в цілому, а це стане в нагоді вам при виконанні інших вправ.

17. Присідання дозволяють відмінно оцінити вашу форму

Ви домоглись великих успіхів у жимі лежачи? Ви зможете вичавити тонну під час жиму від плечей? Ви качаєте руки? А як щодо присідань? Якщо ви хочете по-справжньому оцінити себе (а хто не хоче?) – спробуйте виконати глибокий присід. Ви ж не зупиняєтеся на півдорозі під час жиму лежачи? І руки не згинаєте на половину? Так чому ж присідати потрібно не до кінця?

18. Присідання – це універсальна вправа

Єдина вправа, яка задіює приблизно таку ж кількість м’язів, що і присідання, – це станова тяга. Присідання – це звичний рух, добре знайомий людському тілу.

19. Присідання дозволяють навантажити м’язи задньої частини ноги

Сьогодні багато говорять про м’язи задньої частини ноги, а також про те, наскільки вони важливі в повсякденному житті. Випрямлення ніг ніяк не зачіпає ці м’язи. Під час присідань виявляються задіяними не тільки квадрицепси, але і стегна, та ікри. Також не можна забувати про навантаження, яке лягає на поперек, верхню частину спини і шию.

20. Присідання підвищують гнучкість

І знову – це універсальний рух вимагає високої гнучкості. Чим вище амплітуда руху стегон, литок, колін і голіностопа, тим ефективніше буде присід. Робота над вашою фігурою буде мотивувати вас на слушні досягнення та отримання всіх необхідних знань.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.