Чого можна досягти за рік тренувань

Чого можна досягти за рік тренуваньЩойно починаючи займатись бодібілдінгом, хлопці вже мріють перетворити свою мускулатуру до невпізнання. Численні приклади професійних бодібілдерів підказують їм напрямок руху. Картина приваблива і багатообіцяюча, але на перших порах ніхто не замислюється над тим, скільки часу потрібно для досягнення поставлених цілей. Спостерігаючи кінцевий результат досвідчених культуристів, простому любителю важко оцінити вкладені зусилля і, звичайно ж, час, витрачений на них. А адже саме час визначає успішність в тій чи іншій справі і бодібілдинг не є винятком із правил. Давайте поговоримо про те, чого можна домогтись за рік тренувань у бодібілдингу.

Одна справа, коли зусилля винагороджуються, нехай і через якийсь час, і зовсім інша, коли ці самі зусилля йдуть «у нікуди». Навіть володар неземного терпіння рано чи пізно, не бачачи наочних результатів, закине безперспективне заняття і буде правий.

Справа вся в тому, що людині властиво рухатися в якомусь напрямку, якщо вона уявляє хоча б приблизно де вона повинна опинитись і через якийсь час це станеться. Маючи ж у своєму розпорядженні орієнтири, в дорогу відправитися куди легше і цікавіше. Залізні правила бодібілдингу тільки підтверджують цю закономірність нашого мислення.

З тим же, щоб підтримати душевний порив, який привів новачка в атлетичний зал, потрібно мати у своєму розпорядженні хоча б, деякий план. І план цей має включати як довгострокові, так і короткострокові цілі і завдання. І тільки дотримуючись крок за кроком попередньо наміченого маршруту, можна опинитися в пункті призначення. Безперечно, під час чималого шляху можливе корегування цілей – це нормальна і навіть буденна умова силових тренувань.

На практиці згадані рекомендації означають наступне:

  • Приступаючи до тренувань, націлених на трансформацію м’язової і жирової тканини, необхідно мати у своєму розпорядженні орієнтир на найближчий місяць або два, а також на рік вперед.
  • Після кожного такого завершеного тренувального циклу необхідно знову проводити «розбір польотів» на наступний цикл і залишок року.

Саме так чинять усі успішні люди. Подивіться на професійні футбольні команди – після кожної гри і, готуючись до нової, вони проводять аналіз виконаної роботи, скоєних у минулому помилок і успішних маневрів, що створять потенціал у майбутньому.

Будь-який поважаючий себе бодібілдер завжди тримає в голові план тренувань на найближчий тренувальний цикл. Тривати він може від декількох днів до декількох тижнів – це непринципово. А також чітко уявляє те, як цей мініцікл входить в загальний річний макроцикл. Хлопці з колосальним психічним потенціалом можуть виношувати плани на три, п’ять і більше років. Як правило, вони і стають на перші місця п’єдесталу.

Для того, щоб скористатися досвідом попередників на першому році тренувань незалежно від віку, початкової фізичної підготовки та спортивних амбіцій, потрібно небагато – просто почати ним користуватися. Численна спеціалізована література з бодібілдингу, електронні портали, допомога кваліфікованих колег по залу, ведення спеціального щоденника тренувань може стати прекрасною підмогою в цьому починанні.

Результативність першого року тренувань

Поступово, набираючись досвіду і знань, можна впевнено просуватися вперед. Але що ж чекає там – попереду? А чекає ось що:

Розучивши в перші місяці нові для себе вправи і техніку, трохи познайомившись з принципами масонабірного харчування, можна за перші п’ять-шість місяців дійти до своїх фізіологічних силових меж. Іншими словами, нарешті дістатися до тих ваг на штанзі, що здатні виводити тренувальний стрес на нові горизонти. Зробити це раніше навряд чи вдасться, та й немає в цьому крайньої необхідності. У перший час куди важливіше закласти міцний фундамент нейро-м’язової роботи, витривалості серцево-судинної системи і освоїти арсенал техніки виконання основних вправ. Без усього цього просто «тиснути на газ» безперспективно і травмонебезпечно. А ось придбавши дані навички, можна продовжити просування до поставленої мети.

Приємним розрадою першого півроку тренувань майже завжди, за рідкісним винятком, стає прибавка власної ваги і ваги на снарядах. «Майже», тому що порушення основних правил відновлення і харчування не пропустить недисциплінованих далі по маршруту, а змусить крутитися на місці, поповнюючи армію любителів розмов про «хіміків і генетиків».

Звичайно, стан організму перед першими тренуваннями залежить від досвіду в інших видах спорту, від віку, статі та загального здоров’я, але все це тільки відправні точки. Як правило, чоловік у віці від 17 до 35 років в стані за перші півроку тренувань у залі додати від 3 до 10 кг м’язів. І це усереднені показники. І в більш старшому віці можливі чарівні метаморфози – вся справа в цілеспрямованості і розумінні того, що головне змагання в залі відбувається з самим собою, але учорашнім.

Подолавши планку у півроку під керівництвом досвідченого тренера, а іноді просто з натхнення, вдається підвищити рівень тренувань. Пояснення цьому явищу – попередня кількамісячна робота і тільки вона. Тут тренувальні можливості ще більш розкриваються.

При дотриманні основ тренінгу стає можливим ще більший поступ у робочих вагах, але вже за рахунок підштовхування власних рекордів за межі досягнутого. В результаті в другому півріччі безперервних тренувань з обов’язковим тижневим відпочинком кожні три місяці, можна очікувати виходу на ті ваги, з яких власне і починається ріст спортивних показників. Працюючи самовіддано, але при цьому чітко за планом, можна забезпечити тим самим непоганий результат до кінця першого року.

Без наявності серйозних прогалин у харчуванні, при достатку часу на відновлення після тренувань, за рік таких поступальних і методично вивірених тренувань можна очікувати приріст м’язової ваги в коридорі від 5 до 20 кг. Розрив великий, але й людей з різним ставленням до справи і реакцією на тренування не менше.

Одне можна сказати, що, не беручи до уваги особливості конкретної людини, наростити м’язову масу вдасться всім – це закон природи. Суть його в тому, що організм зобов’язаний відповідати на анаеробні (силові) тренування.

Що стосується силових показників до фіналу першого року, то тут дещо простіше – майже кожен може збільшити свій силовий потенціал, зафіксований на позначці «три місяці тренувань» у півтора-два рази.

В цілому, займаючись на регулярній основі і перетворивши бодібілдинг в персональний спосіб життя, можна наростити в середньому від 20 до 35 кг чистих м’язів, ставши при цьому в три або чотири рази сильніше. І це знову аматорські нормативи, заробити які можна, не вдаючись до небезпечних стимуляторів.

За наведених цифр статистики, а вона річ уперта, можна з упевненістю сказати, що левова частка очікуваних результатів припадає якраз на перший рік тренувань. Для цього потрібно тільки одне – максимально ефективно і відповідально поставитися до цього багатообіцяючого періоду вашого захопленням бодібілдингом.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.