Динаміка розвитку бодібілдера.

Динаміка росту бодібілдераЯкщо людина, що прикладає значні зусилля в спортивному залі, витрачає там час та емоційну енергію, але не бачить особливого ефекту від своїх занять, вона неминуче буде втрачати початковий ентузіазм. І добре, якщо спортсмен проаналізує причини такого стану справ, а не махне на себе рукою і просто кине тренування, вирішивши, що спортзал – це не для нього.

Однак для того, щоб однозначно встановити наявність або відсутність прогресу від занять, необхідно володіти певними критеріями. Найбільш очевидними є збільшення ваги, з якою працює спортсмен, і більша кількість підходів, на які він здатний. І тут дуже важливо не піддатися самообману – визначаючи рівень своїх досягнень, важливо стежити за правильністю техніки виконання вправ, не полегшувати собі життя різними хитрощами.

Також слід брати до уваги те, скільки часу триває пауза між повторами – якщо вона занадто довга, то, природно, спортсмен зможе зробити більшу кількість повторів, але це не буде демонструвати його прогрес.

При опрацюванні тих чи інших вправ паузи між ними і між повторами повинні бути постійними, і якщо людина відчуває втому, потрібно внести корективи у свій тренувальний графік, не гнатися за показниками, а методично розв’язувати поточні проблеми, вибудовуючи надійну платформу для подальшого росту.

Дуже корисно після перших же занять завести спеціальний блокнот для того, щоб фіксувати свої параметри (вага, обхват грудей, біцепсів, талії, стегон і т.д.). По тому, як змінюються параметри тіла, можна об’єктивно судити про ефективність обраної методики занять, про допустимість навантажень, тобто про те, наскільки правильно рухається бодібілдер до поставленої ним мети. Вести такий щоденник тренувань потрібно постійно, і хоча він забирає досить багато часу, це стане у пригоді спортсмену надалі – у бодібілдера буде великий матеріал для аналізу, який дасть можливість підібрати програми у відповідності з індивідуальними особливостями його організму.

Тим, хто за складом свого характеру просто не здатний до таких педантичним записів, можна порекомендувати робити свої фото. Після кожного тренування робити їх немає особливого сенсу, але хоча б раз на тиждень – корисно. Однак, на відміну від сухих цифр, фото не так об’єктивно відображає досягнення спортсмена. Якщо він хоче перебільшити свої досягнення – його уява з готовністю зробить це. Але, тим не менш, фотографія також дозволяє скласти уявлення про те, наскільки значні спортивні результати бодібілдера.

Кожна людина розуміє, що чим більше будуть навантаження, тим вище виявляться показники. Однак збільшення навантажень повинно бути правильно сплановано – кожен день збільшувати вагу не можна у жодному випадку, оскільки організм не встигатиме до неї адаптуватися. Збільшувати потрібно кількість повторень. Коли бодібілдер бачить, що він наблизився до мети, яка була для нього недосяжною в недалекому минулому, він повинен збільшити вагу, і почати працювати з нею, але вже з меншою кількістю повторів, неспішно доводячи їх до чергової межі. Так він зможе поступово збільшувати вагу, і по зростаючим силовим показниками орієнтуватися в динаміці свого розвитку.

Якщо людина відчуває сильну втому після робочого дня або ж прийшла в тренажерний зал, погано себе почуваючи, не потрібно прагнути з останніх сил вийти на звичайний рівень. На цей раз краще позайматися без перевантажень, для задоволення, підтримавши свій тонус.

Виконуючи ці нехитрі настанови, Ви зможете поступово, без втрат для себе і свого здоров’я збільшувати свої спортивні досягнення, завжди перебуваючи в позитивній динаміці свого розвитку.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.