Гейнер. Вся правда про гейнери.

Гейнери Що це такеГейнери – це продукти спортивного харчування, що складаються із суміші білків (від 20% до 40% в суміші) і вуглеводів (від 60% до 80% в суміші), доповнені основними вітамінами, мінералами та мікроелементами. Іноді у склад гейнерів додають креатин, амінокислоти і деякі інші інгредієнти.

Якщо ваша мета наростити м’язову масу, і ви відчуваєте нестачу калорій, то швидше за все, гейнер – це той продукт, який вам потрібен. Одна порція гейнера з легкістю може замінити повноцінний прийом їжі.

Гейнери особливо добре підходять для людей худорлявої статури або ектоморфів. Вони володіють досить швидким метаболізмом і їм дуже складно наростити м’язову масу. Людям схильним повноти або ендоморфам приймати гейнер не рекомендується, тому що більша частина вуглеводів буде депонуватися в жирову тканину. Для таких людей, розумніше буде вживання білкових сумішей і повільних вуглеводів.

Також гейнер добре підходить легкоатлетам, боксерам, футболістам, баскетболістам та іншим спортсменам, які піддаються тривалим аеробним навантаженням. Вживання гейнера перед навантаженнями дозволяє підтримувати високий рівень енергії під час занять та ігор, а після тренінгу допомагає відновити сили і м’язи. Якщо ви будете дотримуватися правильної дієти і режиму прийому гейнера, то ви зможете легко підтримувати вагу на потрібному рівні. Сучасні гейнери добре підходять не тільки для приросту м’язової маси, але і як енергетики та відновлювачі.

Коли вживати гейнер?

Вважається, що в найближчі 20-30 хвилин після тренування потрібно прийняти їжу багату білком і вуглеводами. Це єдиний момент, коли допускається включення в харчування вуглеводів з відносно високим глікемічним індексом, тобто швидкі вуглеводи.

В цей період часу в організмі відкрито так зване післятренувальне, анаболічне або білково-вуглеводне вікно. З цієї причини, харчування після тренування, необхідно головним чином для відновлення м’язів і активації їх росту, так як практично всі поживні речовини включаються в процеси анаболізму. Очевидно порція гейнера в даній ситуації виявиться дуже до речі.

Якщо гейнер, який ви обрали не містить велику кількість простих вуглеводів, то його можна пити протягом дня, в будь-який зручний час. Знаючи, яку кількість калорій вам необхідно отримувати для росту м’язів, ви можете легко розрахувати скільки прийомів гейнера і в яких кількостях необхідно включити в денний раціон.

Як приготувати гейнер і як його вживати?

Просто дотримуйтесь рекомендацій з приготування, написаним на упаковці. Зазвичай для приготування гейнера можна використовувати воду або нежирне молоко. Використовуючи молоко, ви отримаєте більш смачний і “ніжний” напій, підвищите вміст білка і деяких інших поживних речовин. Якщо необхідно, калорійність гейнера можна збільшити, додавши в нього банани, мед, морозиво або горіхи.

Варто звернути увагу на те, що калорійність однієї порції не повинна перевищувати 600-700 калорій. Вживання великих порцій гейнера може спровокувати сплеск рівня інсуліну, і як наслідок, калорії від гейнера підуть в жир. Тому високо-калорійні порції потрібно розділити на декілька прийомів.

Поєднання гейнера з іншим спортивним харчуванням

Гейнер відмінно поєднується з креатином. Вуглеводи і білки входять до нього допомагають краще і швидше засвоюватися креатину. Їх можна змішувати в одному коктейлі і приймати після тренінгу. Крім цього, щоб зробити бодібілдинг максимально продуктивним, бажано також приймати протеїн, передтренувальний комплекс і вітамінно-мінеральний комплекс. Гейнер, також відмінно поєднується з анаболічними комплексами.

І найголовніше. Ніколи не приймайте гейнер під час циклів сушки, при схудненні і тренуванні на рельєф.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Гейнер. Вся правда про гейнери.: Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.