Кистьовий еспандер і його роль у бодібілдингу.

Кистьовий еспандерКисті рук активно задіюються в багатьох видах фізичних вправ, як на тренажерах, так і без таких. Однак додаткове тренування кистей ніколи не завадить, тим більше що призначені для цієї мети кистьові еспандери добре розвивають м’язи не тільки власне кистей рук, але і зап’ясть. Крім цього кистьові еспандери легкі й компактні, що дозволить вам легко взяти їх з собою, поклавши в сумку або рюкзак, і підтримувати хорошу спортивну форму навіть під час подорожей.

Вартість цього спортивного девайса коливається від 10 до 100 гривень, що подекуди, навіть менше ніж вартість одного відвідування далеко не топового фітнес-центру або тренажерного залу. Тим не менш, при грамотному користуванні кистьовим еспандером користі від нього не менше, а часто і набагато більше, ніж від багатьох новомодних тренувальних програм.

Так що ж дають вправи з кистьовим еспандером нам бодібілдерам, на що вони орієнтовані?

А орієнтовані вони, в першу чергу, на розвиток і зміцнення м’язів передпліччя і кисті руки – зміцнюються пальці рук, хват. Сьогодні існують спеціальні види еспандерів, що дозволяють включати в роботу не всі пальці одночасно, а по черзі, що дозволяє тренуватися більш цілеспрямовано.

Потрібно зазначити, що професійні бодібілдери рідко вдаються до тренування з кистьовим еспандером, віддаючи перевагу більш традиційним і зрозумілим вправам з гантелями. Здається, що для бодібілдера немає особливого сенсу прокачувати ці ділянки, адже зовсім не на них акцентується увага суддів під час змагань, але, тим не менш, у вправ з кистьовим еспандером є практичний сенс.

Посилення кистей взагалі і сили хвату зокрема призводить до можливості роботи з великими вагами. Наприклад, при виконанні станової тяги, штанга деколи може вислизнути з рук, тому що спортсмен не може утримати її силою хвата. При підйомах штанги і гантель на біцепс саме кисті часто стають вузьким місцем, не дозволяючи спортсмену нарощувати робочу вагу. У жимі лежачи недостатній розвиток кистьових м’язів і сухожиль може призвести до їх травми під впливом ваги штанги, аж до випадання штанги з рук, з ризиком нанесення травми вже голові чи  грудям, у залежності від того куди впаде штанга.

Таким чином, кистьовий еспандер дає бодібілдерам можливість роботи з великими вагами, без ризику отримання травми.

Втім, робота з ним легко замінюється розгинаннями чи згинаннями кистей рук зі штангою. Однак, у еспандера є кілька основних переваг:

  • По-перше, робота з ним доступна в будь-яких умовах – в перервах на роботі, на перервах між парами у вузах, вдома – при перегляді улюбленого фільму, лежачи на дивані.
  • По-друге, працювати з еспандером можна як завгодно довго, на відміну від штанги, доступ до якої є тільки тренажерному залі і в строго відведений для тренування час. Від цього ефективність кистьового еспандера значно вище, ніж у будь-якої іншої вправи на кисті.

Так само вправи з кистьовим еспандером дають необхідне розслаблення пальцям, якщо звичайна робота пов’язана з виконанням операцій, що вимагають дрібної моторики рук. Сюди відносяться збірно-розбірні операції і робота на комп’ютері. У такому випадку вправи з кистьовим еспандером буду корисні будь-якій людині, бодібілдеру ж буде подвійна користь, оскільки, як вже було сказано, його кисті додатково зазнають суттєвих перевантажень під час силових тренувань.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.