Як уникати травм у бодібілдингу.

Як уникати травмТравми у бодібілдингу – одні з найнеприємніших, найлютіших і нещадних ворогів атлетів. Вони не лише змусять вас закінчити тренування, але і відкинуть прогрес на кілька кроків назад. Отримавши одного разу травму ви будете згадувати про неї постійно, так як вона буде вам даватися взнаки ще досить довгий час.

У цій статті, пропоную розглянути, основні моменти безпечного виконання вправ при заняттях у спортивному залі і озвучити поради, які мали-б застерегти вас від травм у бодібілдингу.

Розминка та розігрів м’язів і суглобів.

Обов’язкова умова успішного тренування – розминка. Ніколи не слід відразу піднімати вашу робочу вагу, якщо до цього ви не розім’ялися як слід. Виконайте перед тим як перейти до робочої ваги декілька розминочних підходів з легкою вагою і відчуйте як кров надходить до ваших м’язів.

Одягайте зручну тренувальну форму.

Одягайте тільки той одяг, що не буде сковувати ваші рухи. Обов’язково потрібно взувати надійне і зручне взуття.

Не соромтеся попросити про допомогу.

У разі , якщо виникають сумніви, на рахунок або тренувальної програми, або техніки виконання вправи, попросіть допомогти вам. Якщо ви сумніваєтеся як використовувати той чи інший тренажер або не знаєте чи зможете взяти нову вагу, а спробувати хочеться, то ні в якому разі не варто робити це наодинці. Попросіть друга, партнера або вашого тренера пояснити вам незрозуміле або просто підстрахувати вас.

Прагніть до правильної техніки, а не до максимальної ваги.

На першому місці при виконанні вправи йде все-таки техніка, а вже потім вага. Не варто намагатися навішувати на штангу все більше і більше блінів, якщо сумніваєтеся що зможете зробити цей підхід з бездоганною технікою. Тим більше, що при неправильній техніці ймовірність травми збільшується в кілька разів. Вирішіть для себе – що важливіше травма або прогрес.

Повний контроль над вашими рухами.

Намагайтеся плавно піднімати вагу і не «сіпатися» з одного боку в бік під час підходу. Виконуйте підхід з повним контролем над рухом приладу. Не варто «кидати» штангу, так як в цьому випадку виникає травмонебезпечне навантаження на суглоби і може виникнути травма. Перш, ніж підняти штангу переконайтеся, що всі бліни закріплені і стоїть саме та вага, яка вам потрібна. Будьте дуже обережні і перевіряйте чи надійно закріплені бліни на штанзі.

Контролюйте своє самопочуття.

Негайно припиніть виконувати вправу, якщо у вас паморочиться голова. Таке часто буває, якщо в приміщенні жарко або коли ви виконуєте дуже важкі базові вправи.

Контролюйте своє оточення.

Намагайтеся контролювати ваше оточення. Слідкуйте за тим, що відбувається навколо вас, коли ви виконуєте підхід або навантажуєте штангу. Саме від падіння штанги або гантелі найчастіше можна отримати травму в бодібілдингу.

Правильно розраховуйте свої сили.

Якщо ви тренуєтеся один, то розраховуйте свої сили. Не варто намагатися піднімати вагу більшу, ніж ви піднімали до цього, так як в цьому випадку вам ніхто не допоможе її підняти у разі виникнення нештатних ситуацій.

Намагайтеся не забувати про техніку безпеки в спортивному залі і старайтесь виконувати всі вищенаведені правила, щоб уникнути травм під час занять бодібілдингом.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.