Як збільшити рівень тестостерону природним шляхом?

Як збільшити рівень тестостеронуДля набору м’язової маси і сили дуже важливо щоб організм виробляв максимальну кількість тестостерону.

Рівень тестостерону знижується під час емоційного стресу, через відсутність фізичної активності, через перетренованність, зловживання алкоголем, вживання деяких ліків, внаслідок деяких хвороб і неправильного харчування.

Ви можете нормалізувати свій гормональний баланс, поліпшивши дієту, почавши тренуватися або змінивши свою програму тренувань, або зменшивши шкідливий вплив стресу.

Правильна дієта – ключовий фактор для підвищення вироблення тестостерону. Всі знають приказку «Ти – те, що ти їси». Якщо ви хочете зберегти максимальний рівень вироблення тестостерону природним шляхом, дуже важливо споживати достатню кількість білка, або протеїну.

Їжте більше овочів і фруктів, обмежте споживання простих вуглеводів і продуктів з високим глікемічним індексом. Віддавайте перевагу повільним складним вуглеводам, – кашам, крупам, макаронам, цільнозерновим продуктам. Вживайте в їжу здорові жири! Такі жири як Омега – 3 жирні кислоти, що містяться в рибі і льняному насінні, а також насичені жири в певній кількості  – необхідні для нормального вироблення тестостерону. Коли в вашому раціоні недостатньо жирів, вироблення тестостерону дуже утруднене.

Тренування – ключ до підвищення рівня натурального вироблення тестостерону. І нестача фізичної активності, і перетренованість призводять до зниження рівня тестостерону. Тренування підвищують вироблення тестостерону шляхом стимуляції гіпофіза і яєчок. Тривалість, інтенсивність і частота тренувань значно впливають на рівень тестостерону у вашому організмі. Найбільше зростання рівня тестостерону викликають інтенсивні сплески фізичної активності, такі як спринт або підняття важких предметів. При тривалих тренуваннях на витривалість рівень тестостерону знижується. Під час тренувань на витривалість тестостерон необхідний для підтримки м’язів, але занадто часті або тривалі тренування не дають м’язам відновитися, і це призводить до пошкодження тканин.

Емоційний стрес – одна з найбільш частих причин зниження рівня тестостерону. Коли ви відчуваєте стрес, організм виробляє адреналін і кортизол. Ці гормони забезпечують «рятівні» в даному випадку катаболічні процеси – розпад жирів і білка для постачання енергією організму та імунним захистом. Також, вони блокують всі анаболічні процеси, тому що в життєво важливій ситуації організму не потрібно нарощувати м’язи, їсти чи думати про секс. Стрес в наш час є однією з основних причин передчасного старіння і серцево – судинних захворювань. Так що, якщо ви хочете набирати м’язову масу і силу, – не нервуйте через дрібниці, добре відпочивайте і харчуйтесь 5-6 разів на день. Це допоможе зберегти низький рівень кортизолу і високий тестостерону, і дати свободу анаболічним процесам.

Як бонус – пропонуємо для перегляду документальний фільм National Geographic  «Наука про людей. Фактор тестостерону / The Science of Men: Testosterone Factor». У фільмі, провідні дослідники в галузі психології, біології та антропології популярно і захоплююче розповідають про потужний вплив чоловічих гормонів на витривалість, силу, привабливість, сексуальні здібності і жінок, і чоловіків.

Приємного перегляду:

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.