Що таке воркаут?

ВоркаутВоркаут – це відносно новий напрямок у силових тренуваннях та фітнесі, який базується навколо тренувань з власною вагою і пропагує здоровий спосіб життя. Основною ідеєю воркауту виступає  можливість отримання сильного, здорового і красивого тіла без ніяких фінансових вкладень, тобто практично будь-яка людина може досягти модельної зовнішності без відвідування фітнес клубів, не витрачаючи гроші на біодобавки і не слідуючи строгим дієтам. Головне, часті та регулярні тренування на свіжому повітрі.

Дослівно WorkOut перекладається як тренування. Хоча англійською мовою вправи з власною вагою називаються calisthenics, вважається, що саме слово воркаут в якості назви найбільш точно відображає дух даного напрямку тренувань. З одного боку це пов’язано з тим, що calisthenics на Українську мову часто перекладається просто як розминка або ранкова гімнастика. З іншого боку – воркаут зароджувався як вуличний напрямок вправ з власною вагою і це чудово відображено в другій частині цього слова. Не варто забувати і те, що воркаут закликає тренуватися поза рамками і умовностями, і цей сенс теж закладений в назві.

Сама ідея воркауту – ідея тренувань з власною вагою на вуличних тренувальних майданчиках, почала своє відродження в Америці. Пізніше вона набула поширення по всьому світу завдяки мережі Інтернет та  відеороликам на YouTube. Воркаутом в даний час займається дуже багато молодих людей в Україні і їхня кількість постійно збільшується з року в рік.

В даний час багато людей думають, що для отримання красивого, здорового і сильного тіла необхідно лише тренуватися в дорогих фітнес клубах з персональними тренерами, мучити себе різними дієтами і приймати всякі біологічно активні добавки. По-іншому ніяк. Воркаут ставить своєю метою спростувати це і показати, що здобути відмінний зовнішній вигляд, стати більш здоровим і сильним можна набагато простіше. Досить лише регулярно тренуватися з власною вагою, оскільки прогрес – це справа часу, бо не можна несподівано прокинутися вранці і отримати бажаний результат.

Потрібно сказати, що воркаут тісно пов’язаний з бодібілдингом, оскільки практично всі вправи в воркауті – це варіанти всім відомих підтягувань, віджимань від підлоги, віджимань на брусах або присідань. Але за рахунок величезної кількості цих варіантів (одних тільки способів підтягнутися існує понад 50), а також комбінування елементів і об’єднання їх в групи, вдається досягти дійсно відмінних результатів.

Що саме так приваблює молодих людей в заняттях воркаутом – це, з одного боку – можливість тренуватися де завгодно і коли завгодно, з іншого боку свобода від рамок і умовностей у вправах, тобто фізичне тренування стає способом самовираження.

Три головних принципи воркауту:

  • Перший принцип – необхідно прислухатися до свого тіла і підбирати саме ті вправи, які найкраще підходять саме вам. Більше того, бажано відмовитися від звичної системи підходів і повторів і просто тренуватися, тому що, як відомо, результат приносять саме останні кілька повторень, які ви робите вже на межі своїх сил. На них і потрібно сфокусуватися. Якщо постійно намагатися перевершити свій попередній результат, то просто неможливо зупинитися в прогресі!
  • Другий принцип – використання своєї уяви. З часом організм починає звикати до того навантаження, яке ви йому даєте і це вже не буде приносити результати. Воркаут грунтується на ідеї активного використання своєї уяви, щоб постійно міняти вправи, а значить і навантаження. І не давати тілу пристосуватися до них. Це так само гарантує отримання результатів в довгостроковій перспективі.
  • Третій принцип – фокус на техніці виконання, а не на кількості повторень. Не так важливо, скільки підтягувань ви зробите сьогодні, тому що, якщо ви зробите їх правильно і повністю контролюєте виконання руху, то з часом ви будете ставати сильнішими. І кількість підтягувань теж буде зростати. Повірте, всі, хто зараз підтягуються 25-30 разів, теж починали з 5-10 повторень.

Оскільки воркаут базується на вправах з власною вагою – тренуватися можна практично де завгодно. Проте з приходом тепла, найбільшою популярністю користуються тренування на спортивних майданчиках шкіл або парків, де можна знайти велику кількість різноманітних металевих конструкцій для підтягувань, віджимань, або інших вправ. У будь-якому дворі знайдеться турнік і бруси, а якщо ні, то не так вже й складно знайти їм заміну. А головне – це те, що подібні тренування проходять на свіжому повітрі, що дуже корисно для організму.

З кожним днем все більше і більше людей дізнаються про існування даного напрямку фізичного розвитку і роблять вибір на користь занять воркаутом. Хтось робить це, щоб отримати більш привабливе тіло; хтось щоб покращити фізичні показники, а хтось займається воркаутом просто тому, що йому подобається сам процес тренувань. Для таких людей воркаут це спосіб самовираження.

До речі, воркаут є відмінною підготовчою системою для багатьох інших видів спорту, в тому числі й тому, що вчить вас краще володіти своїм тілом і контролювати його. Тому новачкам в бодібілдингу, було би дуже добре перед тим як приходити в тренажерний зал, позайматися воркаутом, для загального зміцнення свого організму.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.