Фундаментальні основи бодібілдингу: тренування, харчування, відпочинок.

Фундаментальні основи

У бодібілдингу існують три найважливіших складових, які є фундаментом – це тренування, харчування та відпочинок.

Тренування – найважливіша складова в бодібілдингу. Тренування стоїть на першому місці в черзі серед трьох складових у процесі нарощування м’язової маси і сили. Тренування – стрес для організму, навантаження, подразник, на який організм реагує адаптацією. У бодібілдингу адаптація до навантаження виражається в збільшенні м’язової маси, а саме в гіпертрофії м’язових волокон, а також і в збільшенні  силових результатів.

Тренування повинні бути досить інтенсивними для стимуляції адаптаційних змін, але в той же час не перевищувати поріг, після якого може настати стан перетренованості, симптомами якого є втома, сонливість, не бажання тренуватися. За цим, кожен повинен визначити для себе «золоту середину» в кількості навантаження і величиною інтенсивності, які визначаються в ході тренувань.

Тренування повинні бути побудовані так, що б впливати на всі основні м’язові групи, що б фігура виглядала естетично і пропорціонально. Після тренування слід поповнити запаси витраченої енергії, забезпечити організм будівельним матеріалом. Тому наступним пунктом іде харчування.

Харчування безсумнівно повинно бути повноцінним, в раціоні повинні бути присутні різні продукти, що забезпечують потребу організму у вуглеводах, жирах, білках, вітамінах і мінералах.

Для бодібілдера ідеальним можна вважати п’ятиразове харчування, яке забезпечує постійне надходження усіх потрібних речовин. Так само, з їжею необхідно отримувати достатню кількість енергії, для забезпечення процесів відновлення і росту м’язів та сили. Для цього часто спортсмени використовують спортивне харчування, яке відмінно збалансовано за складом і допомагає досягти кращих результатів.

Вуглеводи – паливо для організма. Їх ми отримуємо з круп, борошняних виробів, картоплі, фруктів, тобто з продуктів рослинних.

Жири – беруть участь в енергозабезпеченні, в гормональних і регуляційних процесах. Вони повинні бути не рафінованими. Це різні рослинні олії першого віджиму. Білки – це будівельний матеріал для організму і конкретно для м’язів. Його отримують з м’яса, риби, птиці, молочних продуктів, яєць.

Після того, як організм забезпечений всім необхідним для відновлення, слід добре відпочити.

Відпочинок – також важлива складова, оскільки м’язи ростуть під час відпочинку. Відпочивати після тренувань необхідно до повного відновлення організму. А конкретно – це відновлення запасів м’язового глікогену, який є паливом для м’язів, відновлення м’язових волокон, після отриманих мікротравм на тренуваннях, так само центральної нервової системи, на яку також впливає тренувальний стрес. Важливим при відпочинку є нічний сон. Він повинен бути не менше восьми годин. Позитивно позначається на відновленні також денний сон.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.