Вперше в залі? З чого почати?

Поради початківцям в бодібілдингуУ кожного з нас коли-небудь та й було перше тренування або можливо, лише намічається. З’явившись в залі вперше, ще багато про що навіть не підозрюєш. Здавалося б, бери гантелі чи штангу і тренуйся, поки сили є. Але не все так очевидно. Зокрема, крім гантелей в залі також стоїть безліч незрозумілих штуковин, які точно для чогось та й потрібні. Отже, загалом, про все по порядку.

Підходи і повтори в бодібілдингу

У бодібілдингу існує маса тонкощів і нюансів, і, як в будь-якому виді спорту, є своя методика і система. Відразу обмовимося, що кожне тренування – це система: система, вибудувана за певною методикою. Підхід «беру гантель і кручу як хочу» тут не пройде. Тут інші підходи, а саме декілька підходів ( від 2 до 4) по 6-15 повторень (для початківців) на кожну вправу. Що це таке? Пояснимо на прикладі. Припустимо, ви виконуєте жим штанги лежачи. Лягли на лавку і вижали штангу 10 разів. Потім встали, походили, відпочили, знову лягли на лаву і вижали штангу знову 10 разів. Так от, ви тільки що виконали 2 підходи (або сети) по 10 повторень. Кількість підходів і повторень у кожному підході береться не зі стелі, а залежить від безлічі факторів: цілі тренування, вашої фізичної готовності, типу статури, тощо.

Змішане і роздільне тренування м’язів

На початку свого шляху ви будете тренуватися у змішаному типі тренування, щоб підготуватися до роздільного. Змішане тренування дозволяє привести ваші м’язи в тонус, набрати певної кондиції, а також краще освоїтися в цьому виді спорту. Як правило, одного-двох місяців таких тренувань цілком достатньо. Змішане тренування відрізняється від роздільного тим, що включає в себе вправи на всі групи м’язів (від 1 до 3 вправ на кожну групу). Через 2 місяці організм звикає до таких навантажень і починає вимагати більш детальної проробки м’язів. З цього моменту і починаються роздільні тренування на 1-3 груп м’язів за один раз.

Спочатку – тільки змішане тренування

Отже, вам слід почати саме зі змішаних тренувань і базових вправ. Базові вправи – це вправи з вільними обтяженнями без яких-небудь інших пристосувань. Наприклад, підйом або жим гантелей, жим штанги, присідання зі штангою, станова тяга та інші. Робіть для початку 2-3 підходи по 8 повторень. Не переборщуйте з навантаженням – це перше ваше тренування, а не останнє. Мета перших кроків полягає в підготовці організму, а не в нарощуванні мускулатури як у Шварценеггера. Хоча, не варто виключати, що все ж знайдуться любителі добротної болі в м’язах на наступний день, такої що й поворухнутися не можна.

Не женіться за великою вагою

А тепер про ще одну причину, чому не варто (або навіть забороняється) братися за велику вагу відразу: ви не знайомі з технікою виконання вправ. Не ризикуйте отримати важку травму вже на самому початку. Протягом першого місяця занять ви будете знайомитися з вправами, правильною технікою і принципами їх виконання. Але як дізнатися, чи правильно ви виконуєте вправу? Ви ж у залі. Просто запитайте про це, не соромтеся. Втім, як правило, в будь-якому сьогоднішньому залі є інструктор. Але якщо ви настільки сором’язливі, що боїтеся запитати, – почніть потроху виконувати вправу. Повірте, знайдеться десяток доброзичливців, які просто не зможуть спокійно дивитися на ваші муки і тут же допоможуть з порадою. Ідеально, якщо зал буде повний дзеркал (а в гарному залі так і повинно бути). Тоді як мінімум ви самі зможете стежити за правильністю техніки при виконанні.

Тренування з партнером

Кращим же варіантом на перших порах будуть заняття з досвідченим партнером, який підкаже, допоможе і в потрібну хвилину підстрахує. Також це допоможе вам внормувати відпочинок між підходами. Партнер не дасть розслабитися на півгодини: поки ви виконуєте вправу – він відпочиває, виконує він – відпочиваєте ви. І на наступне тренування він попросить вас прийти, що трохи позбавить від думок про все той же відпочинок.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.