Присідання зі штангою на спині. Частина 4. Страховка і безпека при присіданнях.

Присідання зі штангою Частина 4Як тільки гриф припиняє рух вгору, починає рухатися убік, трохи нахиляється або атлет починає просідати однією стороною, помічник або помічники повинні втрутитися і запобігти подальшому погіршенню техніки.

Якщо допомогу надають два помічника, то вони повинні розуміти один одного з півслова. Якщо цього не відбувається, то один помічник може взяти за один кінець грифа до того, як інший помічник візьметься за свій. Якщо один помічник крикне “узяли!”, То інший повинен підкоритися в ту ж секунду – навіть якщо, на його думку, з допомогою можна було б ще почекати.

Якщо допомогу надає одна людина, то він повинен стояти безпосередньо позаду ліфтера. Помічник повинен розставити ноги поширше і встати позаду атлета. У разі потреби надати допомогу, страхувальник повинен обхопити атлета за груди і, із зігнутими ногами і вигнутою спиною, докласти зусилля для руху вгору. Допомога такого роду буде достатньою лише в тому випадку, коли атлетові потрібна невелика допомога для подолання своєї мертвої точки. Такої допомоги виявиться недостатньо, якщо атлет сильно втомився і не може навіть піднятися до своєї мертвої точки. Однак сам помічник легко може травмуватися подібним чином, тому що йому доведеться сильно нахилятися вперед і підставляти свій поперек під велике навантаження.

Якщо допомагає лише одна людина, то Ви повинні присідати в силовій рамі або з безпечними стійками, які візьмуть на себе вагу штанги, в разі якщо спільних зусиль з Вашого боку і з боку помічника виявиться недостатньо для завершення повторення. Фактично, один помічник навіть не повинен і намагатися допомогти Вам встати, якщо стає очевидно, що для завершення повторення потрібна більш значна допомога. Буде набагато краще, якщо помічник просто допоможе Вам у такому випадку безпечно поставити штангу вниз на обмежувачі силової рами або на стійки безпеки.

У разі виконання сетів, що складаються з одного повторення з максимальною вагою, краще всього мати трьох помічників – по одному з кожного кінця штанги і один в середині. Якщо Ви виконуєте сети, що складаються з малої кількості повторень або з великою вагою, і робите це поза силовою рамою або стійок безпеки, то наявність трьох помічників є обов’язковим. У цій ситуації всі троє повинні діяти як один. Якщо один помічник дає команду, то діяти повинні всі троє одночасно. Втім, ви не повинні присідати подібним чином, за винятком виступу на змаганнях з пауерліфтингу – але там повинні бути компетентні помічники.

Всі три помічники знадобляться лише в тому випадку, якщо виникне необхідність зняти штангу з атлета. Якщо Вам допомагають більше одного помічника, то гарантувати, що помічники нададуть Вам симетричну допомогу, практично неможливо. Робити в присіданнях форсовані повторення украй не рекомендується, тому що в такому випадку є велика ймовірність того, що атлет, що виконує присідання, втратить траєкторію руху і травмується.

Навіть якщо помічникові не довелося допомагати під час сету, йому слід бути вкрай уважним і він повинен допомогти атлетові поставити штангу на місце після останнього повторення. В кінці важкого сета повторень Ви дуже втомитеся. Якщо помічник не буде направляти Ваш гриф, коли Ви будете ставити його на місце, то Ви можете запросто промахнутися мимо упорів.

Присідання зі штангою на спині. Детально про вправу. Частина 1.

Присідання зі штангою на спині. Частина 2. Виконання присідань.

Присідання зі штангою на спині. Частина 3. Поради при виконанні присідань.

Присідання зі штангою на спині. Частина 5. Безпека під час присідань.

 

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.