Що потрібно щоб росли м’язи?

Що потрібно щоб росли м'язи?Напевно кожному бодібілдеру, рано чи пізно, приходить в голову думка про те, як же ростуть м’язи і що потрібно щоб росли м’язи все більшими і більшими? Більшість новачків, звичайно, ця тема не турбує, але все таки з часом і вони починають шукати відповідь на це питання. А настає цей момент тоді, коли перестаєш помічати результати тренувань. Тому, давайте поговоримо у цій статті, про те як ростуть м’язи, та що потрібно для їх росту.

Знання про технології росту м’язів потрібні кожному бодібілдеру, оскільки саме на них повинні бути побудовані тренування. Це не означає що потрібно з головою заглибитися в науку, однак самі основні і базові знання про те, що потрібно щоб росли м’язи отримати просто необхідно.

Почнемо з того, що розберемося, як саме відбувається м’язовий ріст.

Припустимо, ви прийшли в тренажерний зал, почали тягати залізо і виконувати вправи на тренажерах. Хтось сказав, що потрібно виконувати таку вправу стільки раз у три підходи або наприклад, візьми меншу вагу, але зроби більше підходів, тощо. Це все не вірно і не потрібно слухати подібних порад.

Якщо говорити по простому, то справа в тому, що під час силового тренування м’язи потрібно доводити до відмови, тобто, до такого стану, коли ви вже більше не в змозі виконати наступне повторення. Наприклад, качаючи біцепс ви виконали вісім повторень, а дев’яте виконати вже не в силах. Це і буде явищем м’язової відмови. Але слід вибирати таку вагу, яку ви зможете підняти 7-10 разів, не більше і не менше, тому що саме в такому режимі роботи ви запускаєте процес росту м’язів. Докладніше про вибір ваги, можна прочитати у статті «Як правильно вибрати робочу вагу».

Далі, під дією навантаження м’язи отримують мікротравми, так звані «мікротріщини» які після загоєння і відновлення роблять м’язи сильнішими та більшими.

Тому, після тренування м’язів обов’язково потрібен час на відновлення. Це означає, що потрібно обов’язково, як слід відпочити. Якщо ви не знали, то м’язи ростуть саме під час відпочинку, а не під час тренувань. Займаючись в тренажерному залі ми тільки даємо «поштовх» нашим м’язам для подальшого їх росту, як вже було сказано раніше, доводимо їх до відмови і утворення мікротріщин. Ось тому, необхідно розділяти у часі тренування для певних груп м’язів. А самі тренування проводити не частіше, ніж через день. Детальніше про те скільки необхідно часу, для повного відновлення м’язів, можна прочитати у дописі: «Час відновлення м’язів після тренування»

Для того, щоб росли м’язи необхідно правильно харчуватися. У вашому раціоні обов’язково має бути потрібна кількість білка, а саме-1.5-2 грам на кілограм ваги тіла. Це дасть вашому організму матеріал для нарощування мускулатури. Не варто також забувати і про вуглеводи, які є джерелом енергії для нашого тіла. Жирів у вашому раціоні повинно бути якомога менше. А взагалі темі харчування присвячена окрема стаття «Як правильно харчуватись, щоб набрати масу?».

Величезне значення також має час вашого сну. Для людини, що займається силовим видом спорту, спати необхідно, як мінімум 8 годин на добу, інакше процес відновлення буде проходити повільніше, а отже і ріст м’язів теж. Так що якщо ви спите 6-7 годин на добу, то не дивуйтеся що м’язи не ростуть. Про важливість сну для росту м’язів читайте у статті «Сон. Чому він такий важливий і скільки потрібно спати

Отже, підіб’ємо підсумки: що потрібно для росту м’язів?

  1. Правильний режим тренування
  2. Достатній час відпочинку (2-3 дні між тренуваннями)
  3. Правильне харчування
  4. Сон не менше 8 годин на добу

Це чотири основні правила для росту м’язової маси. Чітко виконуйте їх і проблеми із зупинкою результатів вас не торкнуться.

Ще більше цікавих статей про бодібілдинг:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.